"Trzy kłamstwa pisowskie". Rostowski wskazał, w jakich sprawach jego zdaniem oszukuje władza

Według Jacka Rostowskiego (PO) propozycje premiera Morawieckiego z konwencji PiS to "zupa nic". W Radiu TOK FM polityk Platformy opisał też na czym, jego zdaniem, polegają "trzy kłamstwa pisowskie".

Gościem Macieja Głogowskiego w EKG był Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów, polityk Platformy Obywatelskiej. - Proszę zdecydować: rozmawiamy o PiS, czy o Platformie? - rozpoczął rozmowę dziennikarz. - Porozmawiajmy i o PiS, i o Platformie - odpowiedział gość.

Od czego jest opozycja?

Głogowski zauważył, że PiS przedstawił swój program w minioną sobotę (podczas konwencji partyjnej - red.) i zapytał o plany PO w tej sprawie. - Platforma swoje propozycje legislacyjne, zresztą bardzo ciekawe, przedstawiała w ciągu ostatnich kilku miesięcy - powiedział Jacek Rostowski. 

Czytaj też: Obietnice PiS jak... program lojalnościowy na stacji benzynowej. Ekspert o igrzyskach i chlebie>>>

Polityk uważa, że oczekiwanie projektów ustaw od opozycji jest bezzasadne. - Nie podoba mi się to, co zostało przyjęte w kulturze politycznej, że opozycja ma składać ustawy, przygotowywać w połowie kadencji program - ocenił polityk. - Opozycja jest od tego, żeby wyznaczyć inny kierunek rozwoju państwa niż władza - stwierdził. 

Piątka Morawieckiego

- PiS tak naprawdę niczego nie zaproponował. Tak zwana "piątka Morawieckiego" to jest jedna wielka zupa nic - powiedział Rostowski odnosząc się do propozycji przedstawionych przez premiera rządu PiS na konwencji. - To pokazuje ich desperację. Zaczynają im się kończyć pomysły - skomentował polityk.

"Piątka Morawieckiego" to pomysł dopłaty 300 zł na wyprawkę dla uczniów do 18 roku życia, obniżenie CIT dla małych firm, pomoc dla starszych, proporcjonalny ZUS i pieniądze na drogi.

Czytaj też: Bezlitośnie o opozycji: Niewiarygodny infantylizm. W piaskownicy Józio z Kaziem są w stanie się dogadać>>>

Z kolei w ramach projektu Drogi lokalne aż 1,5 mld zł z budżetu ma trafić na inwestycje drogowe w gminach i powiatach. Zgodnie z założeniami ma powstać także fundusz, w którym znajdzie się 5 mld zł na naprawę dróg lokalnych.

- Było kłamstwo smoleńskie, które już legło w gruzach. Było kłamstwo pt. "Polska w ruinie", a po sześciu miesiącach okazało się, że się wspaniale rozwija. Trzecie pisowskie kłamstwo to kłamstwo vatowskie - my to wykażemy przed komisją śledczą - zapowiedział Rostowski. I przypomniał, że w 2014 zarzuty karne, dotyczące oszustw związanych z podatkiem VAT,  usłyszało 1820 osób.

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM