Biedroń wymyślił nowe hasło dla PiS. Szydło brała udział w spływie, gdy w Sejmie strajkują rodzice

Podczas gdy rodzice dorosłych niepełnosprawnych okupują Sejm, była premier rządu PiS cieszyła się słońcem na spływie. Dlatego Robert Biedroń przerobił słynne hasło PiS z czasów kampanii wyborczej.

W Sejmie trwa protest rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych. Domagają się spotkania z prezesem PiS. - Zwracamy się do pana jako jedynej osoby decyzyjnej w państwie - apelują."Damy radę" - to hasło wyborcze PiS z kampanii parlamentarnej w 2015 roku pamiętają nie tylko wyborcy partii Jarosława Kaczyńskiego. Doczekało się ono wielu nawiązań i przeróbek, a dziś powstała kolejna.

Prezydent Słupska, Robert Biedroń, skrytykował Beatę Szydło, byłą premier rządu PiS za to, że podczas gdy rodzice osób z niepełnosprawnościami okupują Sejm, ona relaksuje się na spływie flisackim.

"Mamy labę" - tak według Biedronia powinno brzmieć hasło partii rządzącej.

"Wicepremier ds. społecznych, twarz 500+, niedzielne popołudnie spędza na spływie nad Dunajcem, gdy w Sejmie kolejny dzień protestują rodzice ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi. Hasło damy radę trzeba zamienić na mamy labę" - napisał na Twitterze prezydent Słupska.

Jego wpis wywołał reakcję poseł Pawłowicz (PiS), która zarzuciła mu kłamstwo i realizowanie prywatnych interesów w polityce. Swój krótki wpis zakończyła apelem "nie szczuj".

Wtedy w rozmowę włączył się dziennikarz Kamil Durczok. "W ustach Szanownej Pani to dowcip roku" - skwitował.

Skąd PiS weźmie pieniądze na rodziców osób z niepełnosprawnościami?

Dziś w Radiu TOK FM politycy zastanawiali się, skąd wziąć pieniądze na godne życie rodziców dorosłych z niepełnosprawnościami i ich podopiecznych. Podczas audycji Wybory w Toku wskazywali na to, że można zaoszczędzić 2-3 mld zł na "TVPiS", lub 4 mld zł na "niepotrzebnych Urzędach Pracy.

W Sejmie od 18 kwietnia trwa protest rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych. Domagają się spotkania z posłem Jarosławem Kaczyńskim. - Zwracamy się do pana jako jedynej osoby decyzyjnej w państwie - apelują w swoim liście. Jak tłumaczą rodzice, to kontynuacja ich podobnej akcji z 2014 roku.

Rodzice domagają się spełnienia dwóch postulatów. Pierwszy to wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla tych niepełnosprawnych, którzy po wejściu w dorosłość nie są zdolni do samodzielnej egzystencji. Miałby wynosić 500 złotych miesięcznie - bez kryterium dochodowego. Świadczenie mieliby otrzymywać ci niepełnosprawni, którzy po wejściu w dorosłość nie są zdolni do samodzielnej egzystencji.

Drugi postulat to zrównanie przysługującej im renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS przysługującą osobom całkowicie niezdolnym do pracy. Celem byłoby stopniowe podwyższanie tej kwoty do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Robert Biedroń skrytykował Beatę Szydło za udział w spływie flisackim, gdy w Sejmie trwa strajk rodziców dorosłych niepełnosprawnych. Do sprawy odniosła się poseł Pawłowicz
Zaloguj się
 • flemming

  Oceniono 8 razy 6

  Pełny orgazm na twarzy pasztetowej. Pisowscy górale dogodzili na Dunajcu?
  A swoją drogą włażenie górali każdemu reżimowi w dupę daje obraz tej społeczności. Był Goralenvolk, były umizgi z komuną, a teraz z katofaszystowsko-nacjonalistyczno-bolszewicką partią PiS.

 • rotterdamus

  Oceniono 6 razy 4

  Co tu można pisać? Dzika banda pazernych wandali okupuje Polskę, więc PiS wszystko wali....Mają poparcie tępej oranżerii, napalonej na ochłapy socjalne...resztę złapali za mordę. Zaś ci co w koncu zrozumieli, iż Polske NIC nie zmini nastepne 50 lat. WYBYLI ! Uzywajac zycia w krajach , gdzie sa szanowani i godziwie oplacani.
  Bo Ileż można żyć w takim burdelu. I dlaczego ponownie, ktokolwiek miałby walczyć o godność i życie w swiecie normalnym ...Raz już wywalczono...teraz niech się pogarszają. Wszystkie partie razem. Bo żadna z nich nie zasługuje nasz na pogardę. A Historia nic nie nauczyła!!! AB ovo...Polska chora, chorsza, kaputt

 • Ryszard Lewicki

  Oceniono 4 razy 2

  Brocha Szydła - "po prosu być!". Żałosna, pomiatana przez wszystkich kobita, już nawet nie udaje, że jest niby "wice-premierem" od spraw społecznych i w gorącym okresie relaksuje się, spływając Dunajcem. Zresztą nikt tam, gdzie niby powinna być, jej nie potrzebuje. Ani Rafalska, ani Morawiecki. Dostała funkcję, apanaże, to niech siedzi cicho, dupy nie zawraca i się cieszy.

 • onepiotrek

  Oceniono 6 razy 2

  moje hasło to "Spływaj Dziadu!"

 • getz54

  Oceniono 3 razy 1

  To pokazuje jakim popychadłem była Szydło w rządzie. Ona zachowuje się jakby miała w rubryce zawód wpisane ,,premier,, A ze juz nie jest premierem to nic nie musi. Ona nie czuje zadnej empatii, nie rozumie co to znaczy budowanie kapitału poltycznego. Po prostu jak partia wsadzi ją na dyrektora strazy pozarnych, to będzie gasiła trawy, z pomocą syna święciła wozy strazackie i węze.... Jak zrobią z niej ministra zdrowia to przyjedzie do tych biednych rodzin i obieca im ustawy, pieniądze, darmowe leki, urlopy bezpłatne, duze zasiłki socjalne itd. Jak zostanie ministrem obrony poleci do zołnierzy w Afganistanie na spotkanie opłatkowe, moze załatwi synowi synekurę kapelana LWP... Szydło to typowy aparatczyk partyjny, człowiek z pustaka....

 • safelogica

  Oceniono 3 razy 1

  A to był jakiś kabaret? Na pierwszym zdjęciu Szydłowa jest w towarzystwie jakiegoś klauna w sukni w kwiatki

 • mmeydey

  Oceniono 3 razy 1

  ciekawe czy za to też należy się jej nagroda

 • zdzisek1949

  0

  Dominika Wielowieyska i Karolina z Tok FM Głowacka przekazały osobiście dla rodzin
  z osobami niepełnosprawnymi po 500 tys zł !!!

 • camillie

  0

  Nie opłaca im się. Za mało liczny potencjalny elektorat z rodziców osób niepełnosprawnych. Do tego 80% z nich zostanie w domu podczas wyborów, bo nie będą mieli możliwości pozostawienia niesamodzielnego dziecka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX