Wyjątkowa gratka dla słuchaczy TOK FM. Jako pierwsi usłyszą piosenki z nowej płyty Basi

Basia Trzetrzelewska będzie gościem audycji WWW.JAZZ w sobotę 28 kwietnia o 23:00. Porozmawia z nią Ryszard Wojciul. Słuchacze TOK FM jako pierwsi usłyszą trzy piosenki z nowej płyty artystki.

18 maja ukaże się jej pierwsza od 9 lat studyjna płyta „Butterflies”.

Basia to jedyna polska wokalistka, która może pochwalić się platynowymi płytami po obu stronach Atlantyku. Jej solowy debiut „Tide and Time” ukazał się w roku 1987. Tytułowy utwór dotarł do pierwszej trzydziestki najpopularniejszych utworów w Stanach Zjednoczonych. Płyta rozeszła się w USA w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

 

W 1989 r. Basia wydała drugą płytę "London Warsaw New York". Utwór "Cruising for Bruising" dostał się do pierwszej trzydziestki listy Billboardu. Płyta pokryła się platyną w Stanach Zjednoczonych i na Filipinach.

 

"To jest moim zdaniem popowa płyta"

Najnowsza płyta Basi reklamowana jest przez wydawcę jako „najbardziej jazzowa w jej dyskografii”.

- Muszę przyznać że trochę zaskoczyło mnie to sformułowanie, ale nie pierwszy raz to słyszę. Nasza zaprzyjaźniona recenzentka w USA tak ją określiła - powiedziała wokalistka podczas audycji.

- Byłam zszokowana, choć chciałam pierwotnie nazwać płytę Be Pop. Byłaby to taka zgrabna gra słów - hołd be bopowi, który uwielbiam, a jednocześnie zmiana słówka bop na pop, bo to jest moim zdaniem popowa płyta - oceniła Basia Trzetrzelewska.

Czy tak jest przekonacie się dziś, słuchając audycji po godzinie 23:00. Spotkanie w TOK FM będzie zupełnie wyjątkowe bowiem, dzięki Basi, jako pierwsza stacja radiowa dostaliśmy zgodę na prezentację aż trzech utworów z jej najnowszej płyty.

Audycja z Basią Trzetrzelewską jest dostępna tylko na żywo, w sobotę 28 kwietnia o 23:00 na antenie Radia TOK FM. Można go słuchać również przez internet - wystarczy wcisnąć czerwony przycisk "Włącz radio" na zakładce poniżej.

DOSTĘP PREMIUM