"A mógł być drugim Rachoniem". W sieci pojawiło się zdjęcie Jakiego podczas castingu do TVP

Kampania wyborcza jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęła, ale kandydatura Patryka Jakiego (PiS) na prezydenta Warszawy już rozgrzewa internet. Jeden z dziennikarzy przypomniał ciekawe zdjęcie polityka sprzed lat.

Okazuje się, że 14 lat temu dzisiejszy polityk Prawa i Sprawiedliwości marzył o tym, by zostać prezenterem TVP. Jego zdjęcie z castingu z 2004 roku opublikował na Twitterze dziennikarz Michał Gąsior z naTemat. "A mógł być drugim Rachoniem" - skomentował potencjalną ścieżkę kariery Patryka Jakiego.

Michał Rachoń to z kolei obecny prezenter TVP, zatrudniony w telewizji publicznej po tym, gdy PiS wygrał wybory i prezesem spółki uczynił byłego europosła Jacka Kurskiego. Rachoń w 2002 roku zapisał się do partii Prawo i Sprawiedliwość, a w latach 2008-2012 był rzecznikiem PiS w Sopocie. Później wystąpił z partii, a teraz prowadzi program w TVP Jacka Kurskiego.

Jaki jak Duda?

Do oficjalnego startu kampanii samorządowej pozostało jeszcze kilkanaście dni, ale walka o głosy wyborców już się toczy. W Warszawie wiadomo, że o fotel prezydenta zawalczą Patryk Jaki (PiS) i Rafał Trzaskowski (PO). W wywiadzie Rocha Kowalskiego dla portalu tokfm.pl, wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) powiedziała, że spodziewa się ostrej walki wyborczej.

Zdaniem polityczki Platformy, wystąpienia Jakiego przypominają styl kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy (PiS), który pokonał Bronisława Komorowskiego, z poparciem PO ubiegającego się o drugą kadencję w wyborach w 2015 roku. 

- Wydarzenia z pewnością zaczną nabierać tempa - przewiduje wicemarszałek Kidawa-Błońska.

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM