Patryk Jaki usmażył na grillu kiełbasę wyborczą. Dosłownie. "Proszę przepuścić damy!"

Daty wyborów jeszcze nie ogłoszono, ale kampania ruszyła z impetem. Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, grillował dziś kiełbasę na plaży nad Wisłą. Miał na sobie czapkę szefa kuchni, garnitur i krawat.

Od ogłoszenia kandydatury Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy nie minął jeszcze nawet tydzień, ale wiceminister rządu PiS wytrwale walczy o głosy każdego dnia.

We wtorek Patryk Jaki obiecywał pomoc całemu warszawskiemu sportowi i przechadzał się po warszawskiej Starówce. Dziś grillował kiełbasę nad Wisłą.

Tłumów na plaży nie było widać - przybyło kilkunastu wyborców zainteresowanych spotkaniem z Patrykiem Jakim i dziennikarze. Wyborcy przyszli z biało-czerwonymi flagami, jak na Dzień Flagi przystało. - Proszę przepuścić damy! - apelował przed rozpoczęciem "wydawki" Patryk Jaki.

- Chce pan przekupić wyborców kiełbasą? - pytała ze swadą pracownica TVP. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zapewniał, że nie chodzi o przekupstwo tylko o to, by pokazać, że "Warszawa jest przyjaznym miejscem (zarówno - red.) na majówkę, jak i każdego innego dnia". - Że z warszawiakami trzeba rozmawiać (...) Czy życzy sobie pani kiełbaskę? - zapytał dziennikarkę. Z propozycji nie skorzystała, bo nie je mięsa.

Oferta grillowa Patryka Jakiego nie była oszałamiająca - królowała kiełbasa. Ale za to wiceminister sprawiedliwości miał czapkę jak prawdziwy szef kuchni, choć ci raczej nie gotują w garniturze i pod krawatem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Patryk Jaki usmażył na grillu kiełbasę wyborczą. Dosłownie. "Proszę przepuścić damy!"
Zaloguj się
 • mrpens

  Oceniono 3 razy 3

  Jaki zaczyna grilować Trzaskowskiego :-)

 • getz54

  Oceniono 5 razy 1

  SS-mani w Treblince tez kazali przepuszczac kobiety z małymi dziecmi na rękach ..... do komory.
  Po grilu nad Wisłą, wesoły Patryk pojechał na urodziny kolegi do lasu. W listopadzie chciałby juz jako prezydent tego miasta, zamówic z balkonu 5 piw dla kolegów z MW i ONR maszerującym z flagami pod balkonem.

 • Janusz Polak

  Oceniono 4 razy 0

  Za Gomółki Polacy strajkowali bo im ceny mięsa podnieśli.Nie o wolność im chodziło.Widzę dużą szansę dla Jakiego rozdaje kiełbasę.Elektorat pisu to czysta gomółwszczyzna podlana pseudo katolickim sosem

 • karwin1968

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro kandydaci to robią, to znaczy że przynosi to efekty. I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze.

 • Tomasz Moskal

  Oceniono 4 razy 0

  Ale żenada prymitywna pod ciemnotę. Do protestujących niepełnosprawnych niech idzie z problemem się zmierzyć zamiast za kiełbasę ciemnotę kupować. Takie typowe wiejskie pisowskie zagrywki wzorem "powiatowej" z Brzeszcz.

 • dzasiekjasiek

  Oceniono 4 razy 0

  wyglada w tej czapce jak clown...a rece chociaż umył? wątpię

 • Marek Trybut

  Oceniono 4 razy 0

  Jaki dwoi się i troi i tylko to przemawia za nim.
  Nie przypominam sobie aby Jaki odniósł w przeszłości jakikolwiek sukces.
  Za to poważnych wpadek miał co niemiara.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX