"I do przodu!" - Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Nowoczesną opuszcza Joanna Scheuring-Wielgus. To jedna z najbardziej znanych posłanek tego ugrupowania. To ona wprowadziła do Sejmu niepełnosprawnych i ich rodziców, którzy od ponad trzech tygodni protestują.

Joanna Scheuring-Wielgus o rozstaniu z Nowoczesną poinformowała na Twitterze. "Odchodzę z .N ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu!" - napisała. W TVN24 wyjaśniła, że odejście planowała od jakiegoś czasu. Ostatecznym powodem był wydany jej zakaz wypowiadania się, o sprawie protestujących osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Posłanka z Torunia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wyrazistych polityków Nowoczesnej. To ona wprowadziła do Sejmu niepełnosprawnych i ich rodziców, którzy protestują już 22 dzień. To ona ostro krytykowała i krytykuje m.in. pomysły zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Czytaj też: "Kamera TVPiS cały czas nagrywa protestujących w Sejmie". Czekają na kanapki z kawiorem?>>>

Przypomnijmy, to właśnie temat zmiany przepisów antyaborcyjnych był powodem, że  Scheuring-Wielgus sama zawiesiła się w prawach członka Nowoczesnej. W styczniu, kiedy głosami opozycji - w tym posłów Nowoczesnej - utrącono w Sejmie obywatelski projekt liberalizującym przepisy antyaborcyjne,Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski i Joanna Schmidt zdecydowali o zawieszeniu członkostwa w partii.

Teraz rozwód z Nowoczesną ma być ostateczny.

Czytaj też: Scheuring-Wielgus do Karskiego: Nie macie prawa robić tego referendum, staniecie przed Trybunałem>>>

Dlaczego PiS nie rozwiąże problemów niepełnosprawnych jak najszybciej?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"I do przodu!" - Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej
Zaloguj się
 • pinio67

  Oceniono 6 razy 4

  Bardzo chciałbym, aby znalazła się grupa ludzi, dla których racjonalność i odrzucenie hegemonatu katolstwa byłyby podstawa funkcjonowania w polityce. Wygląda na to, że .nowoczesna sq...ła się idąc na układy z pro-kruchtową PeŁo. Jakiś czas temu od tego katolskiego zaduchu PeŁo uwolnił się młody Cimoszewicz, jest Biedroń. Jeśli nie popełnią błędów Palikota - mają ogromną szansę przejąć grupę ludzi, dla których obowiązująca w katolandzie katolska mentalność jest gwoździem do trumny ludzi rozumiejących pojęcie wolności, humanizmu, społecznej solidarności, ludzkiej przyzwoitości i ODPOWIEDZIALNOŚCI wobec obywateli.
  Popatrzmy jak wyrosły Hiszpania i Portugalia po wywaleniu klechów na ich miejsce - czyli śmietnik historii.
  Bez zmian w tym rejonie - jesteśmy tylko fasadowym "państwem" będąc de facto watykańską kolonią.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 2 razy 2

  I tak oto odeszła z tej partii nowoczesność.
  Nie pozostaje nic innego jak zmienić nazwę na Partię Sześciu Króli.

  A to całe zabobonne towarzystwo trzeba wykosić w następnych wyborach.
  Jak chcą się czołgać przed biskupami, to niech to robią prywatnie.
  Albo w PiS....

 • zgniot

  Oceniono 2 razy 2

  Jest aż tak znana, że tokefemowskie jełopy nie wiedzą nawet jak się nazywa :)
  Ponieważ teraz będzie tym do czego jest powołana - czyli nikim - to zapewne jej popularność zrówna się z popularnością szczawia-mirabelki Niesioła albo hay-hytla Protasa. Czyli - DO PRZODU!!! :)

 • masofrev

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński na chwilę poszedł do szpitala i już opozycja zdołała się samozaorać ;-)

  Brawa dla "przywódczyń" - nauczycielki i myszki-agresorki! Tak, polityka w wykonaniu kobiet działa na całego!

 • szats69

  Oceniono 8 razy 2

  Słuszna decyzja. Nowoczesna nie gwarantuje zmiany. Nie ma sensu pracować na jej markę. To druga Platforma, która jak przychodzi do głosowań to się sypie i wychodzi z niej podskórna konserwa.

 • wuetend

  Oceniono 1 raz 1

  Lepsza Polska jest niemozliwa

 • tlen69

  Oceniono 5 razy 1

  NAPRZÓD - Wspaniała Joanna -KOBIETA, dla niektórych jest kontrowersyjna, a znana  wszystkim. 
  Jest odpowiedzialna, konsekwentna i bardzo pracowita.
  Ma czyste poglądy, jasne dla wszystkich. Jest nowoczesna w obronie świadomego macierzyństwa,  bezpłatnej antykoncepcji. W aborcji jest za zdrowiem, wolnością i wyborem Kobiet (nie jako lekarstwo ,regulacji narodzin), gdy ciąża jest z przyczyn społecznych (niedojrzałości, gwałtu) lub genetycznych (wad płodu) i inne. Nowoczesna mogła wspomóc Jej działania i wiele zyskalibyśmy my jako społeczeństwo z LUDZKĄ TWARZĄ. Nowoczesna straciła/zgubiła wspaniałą osobę..?

 • Anna Krotowska

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby w rzadzie byli tacy politycy, to Polska byla by krajem mlekiem i miodem plynacym, a nie gnojem plynacym!

 • getz54

  Oceniono 7 razy -1

  Jak zawsze podjęła Pani słuszną decyzję. Wielką róznicą jest bycie politykiem a politykierem. Tą decyzją dołączyła Pani do Margaret Teatcher, Angeli Merkel, zostawiając za sobą jazgot celebrytek sejmowych, wdzięczących się przymilnie do swoich partyjnych liderów, bez względu na ich poziom intelektualny i kulturę osobistą. Gratuluję i powodzenia zyczę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX