Rząd pokazał niepełnosprawnego z banku zdjęć. Kowalska: Może skorzystacie ze zdjęć TVP?

Ministerstwo Rodziny zamieściło na Twitterze zaproszenie na Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Na plakacie jest zdjęcie osoby na wózku pochodzące ze Stocka, czyli popularnego banku zdjęć.

Na sprawę zwróciła uwagę Agata Kowalska z TOK FM, prowadząca audycję "Analizy". Dziennikarka pokazała, że zdjęcie osób z niepełnosprawnością które ma reklamować wydarzenie organizowane przez państwowe instytucje, zostało ściągnięte z banku zdjęć.

"Dzień Osób z Udawaną Niepełnosprawnością ze Stocka" - skomentowała Kowalska. Następnie przypomniała, że TVP ma mnóstwo prawdziwych zdjęć osób z niepełnosprawnością, gdyż kamera państwowej telewizji całą dobę nagrywa osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunów, którzy od ponad trzech tygodni protestują w Sejmie.

Protestujący domagają się m.in. 500 plus zasiłku rehabilitacyjnego w gotówce, na co nie chce zgodzić się rząd PiS, który proponuje pomoc w formie rzeczowej, np. cewników i pieluch.

Kamera TVP cały czas nagrywa protestujących

Kilka dni temu portal tokfm.pl pisał o tym, że posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wypatrzyła na sejmowym korytarzu kamerę, która ma cały czas filmować protestujących. Polityczka przypuszcza, że pracownicy TVP czekają na coś, co pozwoli pokazać niepełnosprawnych w negatywnym świetle, by pomóc rządowi PiS.

“Kamera TVPiS cały czas nagrywa protestujących w Sejmie. Daremny trud. Kawioru na śniadanie, wina do obiadu ani perliczek na kolację nie będzie” - napisała posłanka, dzięki pomocy której protest się zaczął.

To ona wprowadziła opiekunów i osoby z niepełnosprawnością do Sejmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Rząd PiS pokazał niepełnosprawnego z banku zdjęć. Kowalska: Może skorzystacie ze zdjęć TVP?
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 4 razy 2

  Praga czeska, niemieccy mieszkańcy Warszawy. Teraz Dzień Osób z Niepełnosprawnością okraszony fotką z banku fotek. A wszędzie w administracji publicznej biura prasowe spuchnięte od "specjalistów" PR. Pijawki od dojenia publicznego cyca.

 • swobodan1

  Oceniono 4 razy -2

  Mam pytanie czy Tok FM i "GW" spełnią prośbę niektórych niepełnosprawnych
  i ich matki czyli pomoże im dokonać eutanazji - proponuję aby Tok FM i "GW"
  zaspokoiła ich prośbę i dostarczyła Zyklon B !!!

 • Aga Nessie Nowak

  Oceniono 4 razy -2

  Do tego właśnie służą banki zdjęć. Nie reklamuje się swoich imprez czy wydarzeń zdjęciem przypadkowej osoby, która wcale nie musi sobie życzyć być "twarzą PiS". Do zdjęć stockowych są standardowo dołączone zgody na wykorzystanie wizerunku i dlatego się z nich korzysta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX