Rząd pokazał niepełnosprawnego z banku zdjęć. Kowalska: Może skorzystacie ze zdjęć TVP?

Ministerstwo Rodziny zamieściło na Twitterze zaproszenie na Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Na plakacie jest zdjęcie osoby na wózku pochodzące ze Stocka, czyli popularnego banku zdjęć.

Na sprawę zwróciła uwagę Agata Kowalska z TOK FM, prowadząca audycję "Analizy". Dziennikarka pokazała, że zdjęcie osób z niepełnosprawnością które ma reklamować wydarzenie organizowane przez państwowe instytucje, zostało ściągnięte z banku zdjęć.

"Dzień Osób z Udawaną Niepełnosprawnością ze Stocka" - skomentowała Kowalska. Następnie przypomniała, że TVP ma mnóstwo prawdziwych zdjęć osób z niepełnosprawnością, gdyż kamera państwowej telewizji całą dobę nagrywa osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunów, którzy od ponad trzech tygodni protestują w Sejmie.

Protestujący domagają się m.in. 500 plus zasiłku rehabilitacyjnego w gotówce, na co nie chce zgodzić się rząd PiS, który proponuje pomoc w formie rzeczowej, np. cewników i pieluch.

Kamera TVP cały czas nagrywa protestujących

Kilka dni temu portal tokfm.pl pisał o tym, że posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wypatrzyła na sejmowym korytarzu kamerę, która ma cały czas filmować protestujących. Polityczka przypuszcza, że pracownicy TVP czekają na coś, co pozwoli pokazać niepełnosprawnych w negatywnym świetle, by pomóc rządowi PiS.

“Kamera TVPiS cały czas nagrywa protestujących w Sejmie. Daremny trud. Kawioru na śniadanie, wina do obiadu ani perliczek na kolację nie będzie” - napisała posłanka, dzięki pomocy której protest się zaczął.

To ona wprowadziła opiekunów i osoby z niepełnosprawnością do Sejmu.

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM