Hanna Gronkiewicz Waltz krytycznie o Patryku Jakim: Jest niezdolny do podejmowania decyzji

Chociaż nie znamy jeszcze terminy wyborów samorządowych, a więc formalna kampania jeszcze się nie rozpoczęła, w mediach społecznościowych trwa promocja najsilniejszych kandydatów na prezydenta Warszawy: Rafała Trzaskowskiego (PO) i Patryka Jakiego (PiS).

Tego drugiego zaatakowała na swoim oficjalnym facebookowym profilu obecna prezydent stolicy i była wiceprzewodnicząca PO, Hanny Gronkiewicz-Waltz, zarzucając politykowi lekceważenie spraw dotyczących Warszawy.

Reprywatyzacja i Okęcie nie interesują Jakiego?

Kandydat Jaki jest niezdolny do podejmowania decyzji - nie głosował za małą ustawą reprywatyzacyjną, był nieobecny na głosowaniu odbierającym Warszawie lotnisko, w które zainwestowaliśmy prawie 7 mld zł - czytamy we wpisie, odnoszącym się do planowanego zamknięcia lotniska Chopina na Okęciu oraz problemu oddawania stołecznych gruntów znacjonalizowanych w PRL w prywatne ręce (Jaki jest szefem komisji badającej nieprawidłowości w tym procesie).

Jak coś robi, to skłóca nas z całym światem - jak w przypadku ustawy o IPN - dodała, nawiązując do kontrowersyjnej ustawy wymierzonej w osoby naruszającej dobre imię narodu polskiego, która spotkała się ze zdecydowanymi protestami m.in. USA i Izraela.

Możliwy falstart kampanii wyborczej spotkał się wcześniej z krytyką ze strony Państwowej Komisji Wyborczej. Przepisy Kodeksu Wyborczego mówią bowiem, że kampania wyborcza rozpoczyna się wtedy, kiedy właściwy organ - w przypadku wyborów samorządowych: premier - wyznaczy termin wyborów.

Prawo nie precyzuje jednak, czym jest kampania wyborcza. Zakazuje agitacji, czyli namawiania wyborców do głosowania na konkretnego kandydata.

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM