"Kandydat Jaki ma bardzo wygodne obietnice". Gronkiewicz-Waltz znowu kpi i podaje przykłady

Prezydent Warszawy nie odpuszcza Patrykowi Jakiemu, który ma być kandydatem PiS na jej stanowisko. Gronkiewicz-Waltz opublikowała kolejnego tweeta, w którym kpi z polityka partii rządzącej.

"Kandydat Jaki ma bardzo wygodne obietnice" - zaczyna swój wpis polityczka Platformy. Następnie sugeruje, że wiceminister Jaki obiecuje to, co inni już dawno zrobili lub właśnie robią. "Obiecał darmowe parkowanie dla samochodów elektrycznych, które jest już gwarantowane ustawą" - podaje przykład. Następnie Gronkiewicz-Waltz krytykuje Jakiego za to, że obiecuje to, co robi już Polska Grupa Energetyczna. "Chce stawiać ładowarki, które i tak stawia PGE".  

"Wcześniej obiecał most, który buduje GDDKiA" - kontynuuje prezydent Warszawy. Swój wpis kończy kpiarską hipotezą, na temat kolejnej obietnicy Patryka Jakiego. "Czekamy na obietnicę dokończenia I linii metra..." - konkluduje Gronkiewicz-Waltz. Patryk Jaki (jeszcze) nie odpowiedział na jej wpis, który zyskał sporą popularność na Twitterze.

To nie pierwszy raz, gdy Hanna Gronkiewicz-Waltz wbija szpilę Patrykowi Jakiemu. Członkini Platformy, która jako kandydata na swojego następcę popiera Rafała Trzaskowskiego, wczoraj wytknęła politykowi PiS, że obiecuje warszawiakom walkę ze smogiem, choć jako poseł głosował przeciw ustawie antysmogowej.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM