Polska herezją stoi, czym jest ruch incel i jak tworzy Andrzej Rysuje? 7 podcastów tygodnia TOK FM

W tym tygodniu gościł u nas Andrzej Rysuje, Stawiszyński zastanawiał się, czy podtrzymywanie życia mózgu poza ciałem jest realne, a Karolina Głowacka opowiedziała o wielkich porządkach na Facebooku.

1. Dlaczego w rzekomo katolickiej Polsce udział kobiet, sprzeciwiających się antykoncepcji z powodów religijnych, jest tylko trochę większy od błędu statystycznego? O tym Cezary Łasiczka rozmawiał z Dominiką Kozłowską, redaktorką naczelną miesięcznika „Znak”.  

2. Czy rysowanie zawsze było jego pasją i od zawsze dobrze mu wychodziło? Kto jest jego rysowniczym idolem? Po co brand hero, czyli psingwin? Co usprawiedliwia fakt, że właściwie nie rysuje kobiet? O tym wszystkim, i o wielu innych sprawach Andrzej Rysuje opowiedział Zuzannie Dąbrowskiej.

3. Facebook robi u siebie porządki - usuwa konta trolli na potęgę. Liczby idą w miliony. Dlaczego znany serwis społecznościowy to robi i kto powinien drżeć o swój profil? O tym usłyszycie w podcaście Karoliny Głowackiej.

4. Czy utrzymanie przy życiu mózgu poza ciałem to osiągalny cel dla współczesnej medycyny? O tym Tomasz Stawiszyński dyskutował z dr. Pawłem Boguszewskim w Godzinie Filozofów.

5. Wiadomo, że opalanie szkodzi zdrowiu, ale czy bezpieczne są samoopalacze? Na to pytanie w swoim króciutkim podcaście odpowiedziała Ewa Podolska w Przewodniku TOK FM Na Zdrowie.

6. Powiedział, że Polska to "durny kraj" - teraz Antoniego Szpaka ściga prokuratura. Grozi mu nawet kara więzienia. O sprawie znanego satyryka posłuchajcie w rozmowie Jakuba Janiszewskiego z Konradem Siemaszko z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

7. Dlaczego mężczyźni pozostający w niechcianym celibacie zrzeszają się w ruchu incel? Jakie zamachy terrorystyczne mają na koncie jego członkowie? I dlaczego nie różnią się aż tak bardzo od innych ekstremistycznych grup? O tym w audycji Agnieszki Lichnerowicz dyskutowały Kaja Puto i Katarzyna Wężyk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Polska herezją stoi, czym jest ruch incel i jak tworzy Andrzej Rysuje? 7 podcastów tygodnia TOK FM
Zaloguj się
 • optymistaa43

  Oceniono 2 razy 0

  Praawda jes niewygodna .Jak widze tego morderce dzieci, zyda Hazana,to mysle ze picie krwi dzieci jest dozwolone zydom tylko do okreslonego wieku,potem nalezy mowic o sumieniu.

 • optymistaa43

  Oceniono 2 razy 0

  Jak widze tego morderce dzieci, zyda Hazana,to mysle ze picie krwi dzieci jest dozwolone zydom tylko do okreslonego wieku,potem nalezy mowic o sumieniu.

 • quaga

  Oceniono 2 razy 0

  A propos inceli. Jednym ze źródeł niepokojów w krajach islamskich są masy młodych mężczyzn którym tradycja religijna uniemożliwia zaspokojenie popędu seksualnego. W Chinach, na skutek obowiązującej zasady jednego dziecka w rodzinie, „brakuje” 70 mln młodych kobiet. A teraz uświadamiamy sobie, że na naszym wspaniałym Zachodzie dzięki postępującej emancypacji kobiet również wyhodowaliśmy sobie miliony sfrustrowanych facetów. Obawiam się ,że ci ludzie mogą podpalić nasz świat. I programy typu „Rolnik szuka żony” temu nie zapobiegną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX