"Suweren śmierdzi władzy?" - Lewicka pyta o wpis posłanki Pawłowicz

- Na nagrodach runął mit, że PiS jest uczciwy, teraz rozpada się w drzazgi przekonanie, że są empatyczni - ocenia, w rozmowie z Karoliną Lewicką, Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Protest niepełnosprawnych trwa od ponad 35 dni.

Posłanka Krystyna Pawłowicz - za pośrednictwem Twittera - poinformowała o "trudnym do zniesienia smrodzie" w korytarzu głównym budynku sejmowego. Tuż obok protestują od ponad miesiąca niepełnosprawni i ich opiekunowie.

Słowa posłani odczytano jako uwagę pod adresem uczestników protestu.

- PiS obiecywało suwerenowi, że przywróci mu godność, a teraz suweren władzy śmierdzi? - pytała Karolina Lewicka, gospodyni "Wywiadu politycznego" w TOK FM.

- Swoim bulwersującym wpisem pani Pawłowicz trzyma poziom, który sobą reprezentuje. Dzisiaj to już jest bardziej protest o godność, nie tylko o same postulaty - mówił poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej.

Zdaniem kandydata Nowoczesnej na wiceprezydenta Warszawy, PiS "dal ciała" w sprawie protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów.

- Rząd pokazał, że nie potrafi wypracować zadowalającego kompromisu. Nie traktuje niepełnosprawnych jako istotnego partnera. To nie jest kwestia pieniędzy. Mnóstwo pieniędzy z budżetu jest marnotrawionych. Zamykając się na protestujących, rządzący pokazują nie tylko bezduszność, ale też niezdolność do władzy, do zamykania trudnych kwestii - ocenił.

Czytaj też: "Czy to nie jest wstrętne?" - Lewicka o decyzjach Kuchcińskiego wobec protestujących>>>

Chłodna kalkulacja?

- Ale z badań wynika, że poparcie dla protestujących w społeczeństwie jest pozorne - przypomniała Lewicka, sugerując, że w partii rządzącej oszacowano, że protest niepełnosprawnych nie zaszkodzi jej w sondażach.

W odpowiedzi poseł Nowoczesnej stwierdził, że PiS-owi łatwiej jest “karmić niekompetentne osoby, które trafiają do spółek skarbu państwa, niż zaspokoić słuszne oczekiwania 280 tys ludzi z  trwałą niepełnosprawnością”. - To pokazuje, jaki mamy rząd. Na nagrodach runął mit, że są uczciwi, a teraz rozpada się w drzazgi przekonanie, że są empatyczni - skwitował.

Czytaj też: Cimoszewicz: Protest w Sejmie będzie sensacją dla Zgromadzenia NATO. Były premier ostrzega PiS>>>

Nie ma Kaczyńskiego: walka buldogów?

Jako powód braku decyzji w sprawie protestu w Sejmie, komentatorzy często wskazują tymczasową niedyspozycję Jarosława Kaczyńskiego, który obecnie przebywa w szpitalu.

- Pod nieobecność prezesa jest paraliż decyzyjny, zaczęły się walki buldogów pod dywanem? - pytała Karolina Lewicka.

- Dostrzegam pustkę strategiczną, która teraz trapi obóz władzy. Rosną animozje w obozie władzy, widzę koncentrację na kłótniach - ocenił Rabiej.

Miejskie szpitale bez klauzuli sumienia? "Nikt nie będzie prawił kazań"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Paweł Rabiej skomentował twitterowy wpis Krystyny Pawłowicz
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 18 razy 14

  Każde otworzenie paszczęki przez pannę poseł to perełka. Ona chyba musi nie spać po nocach (jak prezes) i wymyślać kwestie, które wygłosi. Im bardziej chamskie, tym bardziej jest z siebie dumna. Problem w tym, że wyznawcy PiS chamstwa, lekceważenia, obrażania nie widzą, nie słyszą, najwyraźniej poziom rynsztoka im odpowiada. A panna poseł chyba oczekuje, że rodzice zabiorą tych niepełnosprawnych do domu i uwolnią ją od zapachu choroby i nieszczęścia. Wtedy będzie można tak pięknie głosić hasła, że każde życie napoczęte ma prawo trwać- byle z dala od sejmu, kościołów, i wybrańców narodu.

 • endrju1521

  Oceniono 18 razy 12

  Od lat uświadamiam społeczeństwo, że obywatelami są tylko przed wyborami,

  po wyborach, są już tylko motłochem.

  Teraz muszę to zrewidować i dopisać, śmierdzącym motłochem !

 • pn-ski

  Oceniono 13 razy 9

  Mit o uczciwości upadł zaraz po katastrofie smoleńskiej (nigdy tylu kłamstw nie wygłoszono co wonczas PiS); mit skromności upadł przy Wawelskim pochówku. Obecne złodziejstwo to tylko konsekwencja dorwania się do koryta.

 • stefa555

  Oceniono 6 razy 6

  "W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić".- Bertrand Russell
  Pewnie jej śmierdzi bo się nie umyła i zapomniała wziąć wachlarza.

 • benzyl

  Oceniono 12 razy 6

  A może to szanowna pani Pawłowicz nie umyła zębów i wali jej z paszczy ?

 • Józef Szwejk

  Oceniono 11 razy 5

  Wchodzi do Sejmu-śmierdzi. Wychodzi-przestaje. Przypadek???

 • Donna Dreary

  Oceniono 4 razy 4

  Kobiety mają rodzić chore dzieci , bez wyjątku , potem te dzieci (już dorosłe) noszą pampersy i śmierdzą władzy. Super ! Gdzie jesteś Kajo Godek ? Nie widzisz, nie słyszysz , nie grzmisz? Taka jest rzeczywistość niepełnosprawnych , dorosłych dzieci , które urodziły się niezdolne do samodzielnego życia. Czy rząd chce zapewnić tym ludziom godne życie od poczęcia do naturalnej śmierci? Nie! Bo ich obchodzi tylko "życie" od poczęcia do urodzenia, a potem to sprawa rodziców!!!

 • kotkluska2016

  Oceniono 5 razy 3

  Kto głosował na Pachnącą i Seksowną? Wpisujcie się złotymi zgłoskami:

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX