Tak wygląda ramię protestującej matki po interwencji Straży Marszałkowskiej. Posłanka zrobiła zdjęcie

Do szarpaniny doszło dziś rano w Sejmie, po próbie wywieszenia transparentu. - Tak Straż Marszałkowska potraktowała protestujące matki w Sejmie - napisała Joanna Scheuring-Wielgus? I pokazała zdjęcie.

Straż Marszałkowska uniemożliwiła dziś rano  protestującym zawieszenie za oknem Sejmu transparentu z hasłem: "Polskie niepełnosprawne dzieci błagają o godziwe życie". Miał zwrócić uwagę na ich postulaty uczestnikom Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, które w rozpocznie się w piątek.

Protest w Sejmie

Kiedy protestujący podjęli próbę wywieszenia transparentu, interweniowała Straż Marszałkowska. Wywiązała się szamotanina, na skutek której na ramieniu jednej z protestujących zostały ślady. Zdjęcie, na którym kobieta pokazuje ślady po szarpaninie opublikowała na Twitterze posłanka niezrzeszona Joanna Scheuring-Wielgus.

- Tak Straż Marszałkowska potraktowała protestujące matki w sejmie..... - napisała była posłanka Nowoczesnej.

Protestującymi, ze względu na zadrapania i lekkie stłuczenia, zajęli się ratownicy medyczni.

Nagranie z całego zajścia można obejrzeć poniżej.

Cimoszewicz: Protest w Sejmie będzie sensacją dla zgromadzenia NATO. "Możliwe zerwanie posiedzenia"

- Robi mi pan krzywdę, niech pan mnie nie dotyka, proszę odejść! - krzyczała kobieta, kiedy przedstawiciel sejmowej służby porządkowej nie dopuszczał jej do okna. - W jakim kraju żyjemy, to naprawdę wstyd i hańba dla całego narodu. Walczy się z niepełnosprawnymi, z najsłabszą grupą społeczną - słyszymy w nagraniu reportera Radia TOK FM.

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych trwa od 18 kwietnia. W jego wyniku rząd zrównał rentę socjalną z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy. Protestujący żądają 500 zł świadczenia w gotówce. Deklaracji spełnienia tego postulatu nie ma.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (203)
Tak wygląda ramię protestującej matki po interwencji Straży Marszałkowskiej. Posłanka zrobiła zdjęcie
Zaloguj się
 • morfologia66

  Oceniono 13 razy 13

  Zauważcie jak GW sprytnie manipuluje. "Po interwencji SM" nie znaczy przecież "W wyniku interwencji SM". Są zdjęcia dowodzące że wściekłe mamuśki poharatały się same i czerscy mogą powiedzieć że przecież nigdy nie napisali że to strażnicy. Tylko to insynuowali.

  To tak jakby napisać "spalona część mieszkania po interwencji straży pożarnej". :)

 • magnusg

  Oceniono 12 razy 10

  Widac slady po tipsach innej kobiety protestujacej,ktora ja zlapala podczas szarpaniny za reke-sa juz na twitterze potwierdzajace to zdjecia

 • wujek_12

  Oceniono 14 razy 10

  Pani Hartwing i Wielgus nie zależy na kompromisie tylko na zadymie

 • adam_l27

  Oceniono 12 razy 10

  Są zdjęcia na których widać, że panią Hartwich podrapała współprotestująca.
  Rodzi się pytanie czy Scheuring-Wielgus dała się nabrać i publikuje te głupoty jako nieodpowiedzialny poseł szukający zadymy czy też próbuje nabrać nas wiedząc o tej marnej prowokacji.

 • intelektualista123

  Oceniono 12 razy 8

  trzeba tym ludziom powiedzieć, że mają opuścić sejm i dać im jakiś termin, a po tym czasie postawić zarzuty nielegalnego przebywania i wyprowadzić, pozawozić do domów i zamknąć sejm dla gości szczególnie wprowadzanych przez TARGOWICĘ, bo to jest kolejny pomysł na pucz 2 na niepełnosprawnego, niepełnosprawni to żywe tarcze, wstyd opozycja to dno!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX