Kuratoria tworzą listy uczniów jadących na Parlament Dzieci i Młodzieży? Nauczyciele zaniepokojeni

Z doniesień nauczycieli wynika, że kuratoria wydały dyrektorom szkół nakaz przekazywania list uczniów i opiekunów wybierających się na Parament Dzieci i Młodzieży.

Aktualizacja: Kuratorium Oświaty w Szczecinie zaprzecza, jakoby obligowało dyrektorów szkół do informowania, kto bierze udział w PDiM.

O sprawie poinformował na Twitterze Błażej Papiernik, były marszałek Sejmu Dziecięcego.

- Demokracja w wykonaniu PiS. Dostałem telefon od bardzo miłej nauczycielki, że dyrektorzy w jej województwie dostali nakaz zgłaszania, kto z młodzieży i jaki opiekun jedzie na PDiM - mimo, że jest to dzień wolny od zajęć i pracy.
Wschodnie standardy w pełni. Wkurza to - napisał.

Jak mówi, od nauczycieli dowiedział się, że Kuratoria w kilku województwach najpierw telefonicznie informowały dyrektorów, że nie chcą, żeby uczniowie brali udział w tym wydarzeniu. Następnie poleciły, żeby przekazać im listę uczestników.

Czytaj więcej: Odwołany Sejm Dzieci i Młodzieży i tak się odbędzie. Ale gdzie indziej i pod inną nazwą

Nauczyciele relacjonowali Papiernikowi, że Kuratorium tłumaczyło, że chce wesprzeć wyjazd finansowo. - Nauczyciele, z którymi rozmawiałem, przypuszczają jednak, że to przykrywka, a w rzeczywistości chodzi o późniejsze wyciąganie konsekwencji - mówi dla tokfm.pl były marszałek Sejmu Dziecięcego.

-To bardzo niepokojący objaw. Przecież Parlament Dzieci i Młodzieży to wydarzenie oddolne, apolityczne - dodaje.

Błażej Papiernik o sprawie poinformował Rzecznika Praw Dziecka. Czekamy na komentarze Kuratoriów.

Tym razem nie w Sejmie

Parlament Dzieci i Młodzieży to wydarzenie, które zorganizowano po odwołaniu przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego Sejmu Dzieci i Młodzieży. Obrady odbędą się w sobotę na Uniwersytecie Warszawskim

Sejm Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się po raz pierwszy od 24 lat. Przyczyną decyzji marszałka jest trwający od ponad miesiąca w Sejmie protest dorosłych niepełnosprawnych oraz ich rodziców i opiekunów.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM