Traczyk-Stawska nagrała wideo dla protestujących. "Zwyciężyliście. Cała Polska jest obudzona"

Uczestniczka powstania warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, nagrała krótkie wideo dla protestujących rodziców osób z niepełnosprawnościami. "Pamiętajcie, że zwyciężyliście" - mówi kobieta.

Krótki film zamieścił na Twitterze poseł Michał Szczerba (PO, Warszawa). W 40-sekundowym nagraniu powstanka kieruje wiele serdecznych słów zarówno pod adresem protestujących opiekunów osób z niepełnosprawnościami, jak i samych młodych ludzi. Od 39 dni prowadzą oni strajk okupacyjny w Sejmie, żądając dodatku rehabilitacyjnego w postaci 500 zł w gotówce.

- Trzymajcie się. Nie traćcie nadziei. My jesteśmy z wami - zwraca się do protestujących Wanda Traczyk-Stawska. - Pamiętajcie, że zwyciężyliście. Cała Polska jest obudzona. Od tej pory nikt nie będzie mógł się wykręcić, że nie wiedział - konkluduje kobieta, odnosząc się do ciężkich warunków życiowych osób z niepełnosprawnością.

"Dzień SuperMatki"

39 dzień protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów przypada w Dniu Matki. Środowiska feministyczne, które od początku wspierają akcję, organizują specjalną manifestację pod hasłem Dzień SuperMatki. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada, że do Warszawy przyjadą ludzie z całego kraju.

Wanda Traczyk-Stawska również od początku wspiera protest opiekunów osób z niepełnosprawnościami. 91-letnia powstanka chciała 11 maja odwiedzić protestujących, lecz marszałek Kuchciński (PiS) zakazał jej wstępu, mimo iż miała stałą przepustkę do Sejmu. Potem podobnie została potraktowana szefowa PAH, Janina Ochojska. Po tym, gdy sprawa stała się głośna w całym kraju, PiS zezwolił powstance na odwiedzenie niepełnosprawnych protestujących w Sejmie.

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM