Państwowa spółka produkuje ... różańce. A wszystko w ramach umowy z gazetą o. Rydzyka

Poseł Platformy Obywatelskiej ujawnił, że rząd PiS produkuje różańce w zamian za reklamę w "Naszym Dzienniku". Ministerstwo zaprzecza, by zleciło produkcję różańców dla Rydzyka.

Informację opublikował na swoim profilu poseł Marcin Kierwiński (PO). "To jest hit!" - napisał polityk opozycji. "Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przez spółkę zależną produkuje RÓŻAŃCE" - napisał poseł.

Okazuje się, że w zamian rząd PiS uzyskał reklamę na łamach założonego przez o. Tadeusza Rydzyka "Naszego Dziennika", prasowego odpowiednika Radia Maryja.

Na dowód polityk Platformy zamieścił skan oficjalnego pisma z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Na czerwono zaznaczył fragment, który mówi o układzie między rządem PiS a gazetą o. Tadeusza Rydzyka, w którym pośredniczy spółka skarbu państwa. "Tak wyprowadza się publiczne pieniądze!" - konkluduje poseł Kierwiński.

"Spółka nie jest jednostką nadzorowaną sensu stricto"

Tymczasem ministerstwo zaprzecza, by zleciło produkcję różańców dla Rydzyka. 

- Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie zlecało żadnej produkcji spółce "Zakład Tworzyw Sztucznych Artgos S.A.", a tym samym nie płaciło za wyrób dewocjonaliów. Resort nie decyduje także, w których mediach spółka Zakład Tworzyw Sztucznych Artgos S.A. zamieszcza reklamy swoich usług oraz w jaki sposób rozlicza się ze swoimi kontrahentami. Resort nie ma wpływu na działalność biznesową spółki, która jest kreowana przez jej zarząd - czytamy w wiadomości przesłanej przez ministerstwo. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
Państwowa spółka produkuje... różańce. A wszystko w ramach umowy z gazetą o. Rydzyka
Zaloguj się
 • tadjan

  Oceniono 4 razy 4

  no przecież to mają być różańce szturmowe..... na Irlandię!

 • Oceniono 3 razy 3

  Łapy będziemy ucinać pisowskim zdrajcom i złodziejom. Ta szuja rydzyk odda każdą ukradzioną złotówkę. Nie ma większych złodziei i zdrajców jak prawackie pisowskie świnie i klechy pedofile.

 • molibden01

  Oceniono 3 razy 3

  ale to są różańce zaawansowane technologicznie. Każdy jest wykonany z dokładnością (średnica) 0,88 femtometra, tj. z dokładnością do jednego protonu.

 • dekan56

  Oceniono 3 razy 3

  To te mające służyć do opasania naszych granic co by carci nas nie naszli? Ciekawych ludzi sobie wybraliśmy a może to tylko złodzieje?

 • bogpan

  Oceniono 2 razy 2

  Znają pojęcie "kompensaty" czy nie znają?

 • nitro2012

  Oceniono 4 razy 2

  przecież Polandia tylko się w tym trudni: w modłach i różańcach

 • Mieszka Niec

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się okazuje jednak nie płacono różańcami za reklamę ! To był zwykła fałszywa informacja jak to ostatnimi czasami często bywa. Okazuje się że Nasz Dziennik za różańce zapłacił oddzielnie, a firma je produkująca za reklamę w gazecie zapłaciła oddzielnie ! W necie można znaleźć sprostowanie jakiego udzielił Nasz Dziennik (chciałem zamieścić tu link ale na tym forum nie można, więc każdy musi poszukać sobie sam)

 • Wacław Wacław

  Oceniono 1 raz 1

  Za dawnych czasów płacenie przedmiotami było normalne. Teraz też tak jest. Jak jedna i druga strona się zgodzą. Wymiana towarów to jest najstarsza forma płatności spotykana na całym świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX