Tak wyglądała katastrofa smoleńska? To nagranie pokazuje, co się dzieje po utracie skrzydła

"Zobaczcie, co się dzieje z samolotem, który 3 metry nad ziemią traci ok 2/5 lewego skrzydła..." - napisał na Twitterze Piotrek Czuban, pilot. Drastyczne nagranie pokazuje katastrofę samolotu Piper Cherokee.

Filmik z wypadku pojawił się na YouTube na kanale What You Haven't Seen. Do katastrofy lekkiego jednosilnikowego samolotu doszło w zeszłym roku na Florydzie. Na nagraniu widać, że kilka metrów nad ziemią zderzają się helikopter i samolot Piper.

W wyniku zderzenia samolot traci część lewego skrzydła, a potem od razu obraca się w lewo i w pozycji odwróconej wbija się w ziemię. Przebieg wypadku można zaobserwować dokładnie dzięki temu, że nagranie jest następnie puszczone w zwolnionym tempie.

 

"Aerodynamiki nie oszukasz" - komentuje lakonicznie pilot. Przebieg wypadku jest zbieżny z tym, co - jak ustalili eksperci - wydarzyło się w Smoleńsku, tyle że tam samolot stracił część lewego skrzydła w wyniku uderzenia nim w brzozę. Następnie obrócił się w lewo i w pozycji odwróconej zarył w ziemię. Wszyscy znajdujący się na pokładzie zginęli na miejscu.

Rząd PiS nie zgadzając się z ustaleniami ekspertów lotniczych już na początku swojej kadencji skasował stronę internetową z faktami o Smoleńsku. Fachowcy przenieśli jej zawartość do innej witryny: faktysmolensk.niezniknelo.com. Powstała przy rządzie podkomisja Antoniego Macierewicza lansuje teorie spiskowe - większość z tych teorii zakłada, że doszło do zamachu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Tak wyglądała katastrofa smoleńska? Oto co się stało z samolotem, który stracił część skrzydła
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 11 razy 9

  Ignorowanie praw fizyki, jest fundamentem działania

  tej podkomisji.

 • glit64

  Oceniono 10 razy 8

  Urwane skrzydło to tylko logiczna konsekwencja "ląduj, zmiescisz sie smiało". Taka jest prawda o katastrofie smoleńskiej.

 • Jacek Dabrowski

  Oceniono 10 razy 8

  no i jest prawdziwy eksperyment z utrata koncowki skrzydla natura pokazala prawde

 • Oceniono 8 razy 6

  prom kosmiczny zalatwila pianka poliuretanowa -wszystko zalezy od predkosci zderzanych obiektow

 • kuma1

  Oceniono 7 razy 5

  Fizyki i praw natury nie oszukasz. Wszyscy wiemy dzięki dwom Komisjom państwowym, że do wypadku doszło przez lekkomyślność gości z salonki Tupolewa i skutecznym naciskom na pilotów.

 • nemilek

  Oceniono 7 razy 5

  Największy ekspert badania wypadków lotniczych Anoni Macierewicz powiedział na konferencji prasowej krótko katastorfie dokładnie tak : '' Jak może samolot zderzyć się z takim oto drzewem (tu gest rękoma w kształcie koła pokazujący, że owa brzoza jest cienka jak taki gruby badylek) i stracić skrzydło", potem powtarzał : "Aby doszło do złamania skrzydła po kontakcie z brzozą musiałaby ona (brzoza) być ze stali ". Główny ekspert poproszony przez Macierewicza o wypowiedzenie się na temat właściwości brzozy prof Binienda oznajmił niedługo po katastorfie "Brzoza jest miekkim drzewem" (81,6 % twardości dębu). " Na wiosnę w drzewie są soki i skutki zderzenia powinny być mniejsze, bo drzewo jest mniej twarde". W międzyczasie mieliśmy sensacyjne odkrycia wysokości drzewa, które nie pokrywało się z oficjalnymi ustaleniami itd. Na początku 2012 r. Kaczyński powiedział w związku ze stwierdzeniami Macierewicza na temat grubości brzozy a profesora Biniendy na temat jego miękkości : "Niezbyt grube, miękkie drzewo, bo brzoza jest miekkim drzewem, przecięło jak chleb przecięty nożem" (nie ma pomyłki !). Po kilku latach różnych sporów między innymi o grubość brzozy, jej miękkość i wysokość sprawę rozstrzygnięto radykalnie. Ekspert komisji Macierewicza prof Ciszewski oznajmił, że "są na to niezbite dowody, że brzoza smoleńska została ścięta co najmniej 5 dni przed katastrofą". Niektórzy nazywają to dochodzeniem prawdziwych przyczyn katastrofy, ja nazywam to obrażaniem inteligencji normalnych ludzi, robieniem sobie szydery z ofiar katastrofy i ich rodzin oraz zarabianie pieniędzy na nieszczęściu ludzkim. Kto się tego dopuszcza popełnia "grzech przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu przebaczone ani w tym życiu ani w przyszłym". Amen

 • tertio_non_datur

  Oceniono 10 razy 4

  Zgodnie z teorią homeopatii, skrzydło którego jest mniej powinno mieć większą siłę nośną.

 • rozterka47

  Oceniono 3 razy 3

  PISKŁAMCZUCHY z żadnymi faktami się nie godzą :):)

 • rozterka47

  Oceniono 3 razy 3

  jak komuś już zrobiono sieczkę z mózgu , to żadne fakty już na ten uszkodzony mózg nie zadziałają :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX