Ksiądz: Jeżeli ktoś uważa, że zamiast modlić się w kościele... Cięta riposta posłanki Janyski

Ksiądz Chyła umieścił na Twitterze wpis, w którym skrytykował ludzi za modlenie się w lesie zamiast w kościele. Tweet spotkał się dużym odzewem. W ostry sposób odniosła się do niego posłanka Janyska (PO).

"Jeżeli ktoś uważa, że zamiast modlić się w kościele może to czynić w lesie lub nad jeziorem, to w sprawie sakramentów niech kontaktuje się z leśniczym lub rybakiem" - napisał proboszcz parafii Chojnice, Janusz Chyła. Wpis księdza rzymskokatolickiego zyskał ponad 300 podań dalej i niemal 1300 polubień.

Jednak wśród reakcji na zasadniczy wpis duchownego znalazły się także głosy krytyczne. Wpis ks. Chyły skomentowała także posłanka Platformy Obywatelskiej, Maria Janyska, wybrana z okręgu w Pile. 

"A jeśli ktoś uważa, że ambona jest miejscem partyjnej propagandy, to do kogo w sprawie sakramentów? Do I sekretarza?" - zripostowała polityczka PO.

Z kolei Zakonnik Grzegorz Kramer, jezuita, zarzucił koledze po fachu, że takim stawianiem sprawy odstrasza katolików od uczęszczania do świątyń. Stwierdził, że jego styl wypowiedzi sugeruje, jakby robił wiernym łaskę.

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM