Ksiądz: Jeżeli ktoś uważa, że zamiast modlić się w kościele... Cięta riposta posłanki Janyski

Ksiądz Chyła umieścił na Twitterze wpis, w którym skrytykował ludzi za modlenie się w lesie zamiast w kościele. Tweet spotkał się dużym odzewem. W ostry sposób odniosła się do niego posłanka Janyska (PO).

"Jeżeli ktoś uważa, że zamiast modlić się w kościele może to czynić w lesie lub nad jeziorem, to w sprawie sakramentów niech kontaktuje się z leśniczym lub rybakiem" - napisał proboszcz parafii Chojnice, Janusz Chyła. Wpis księdza rzymskokatolickiego zyskał ponad 300 podań dalej i niemal 1300 polubień.

Jednak wśród reakcji na zasadniczy wpis duchownego znalazły się także głosy krytyczne. Wpis ks. Chyły skomentowała także posłanka Platformy Obywatelskiej, Maria Janyska, wybrana z okręgu w Pile. 

"A jeśli ktoś uważa, że ambona jest miejscem partyjnej propagandy, to do kogo w sprawie sakramentów? Do I sekretarza?" - zripostowała polityczka PO.

Z kolei Zakonnik Grzegorz Kramer, jezuita, zarzucił koledze po fachu, że takim stawianiem sprawy odstrasza katolików od uczęszczania do świątyń. Stwierdził, że jego styl wypowiedzi sugeruje, jakby robił wiernym łaskę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Ksiądz: Jeżeli ktoś uważa, że zamiast modlić się w kościele... Cięta riposta posłanki Janyski
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 12

  Modlić się tylko w kościele, najlepiej tym wybudowanym z rozmachem, z marmurami i złoceniami, do księdza, wystrojonego z przepychem i z pogardą patrzącego na pokorne baranki.

 • Marek Trybut

  Oceniono 6 razy 6

  To często obserwowany symptom zakłócenia funkcjonowania wśród księży, na początku swego powołania chcą być sługami a potem stają się panami.

 • getz54

  Oceniono 5 razy 5

  To wina katolickiej mitologii i wiary w najprzerózniejsze sakramenty zwane świętymi, które nie są niczym innym jak olejem rzepakowym rektyfikowanym, zwykłą wodą o symbolu chemicznym H2O, mąką pszenną rozmieszaną z wodą i poddaną pewnej temperaturze. Ale to co jest najistotniejsze, właścicielami tych patentów i straznikami ich świętości oraz magicznych działań są księza. Oni są wyłącznymi dystrybutorami tych dóbr doczesnych a ludzie naiwnym motłochem, bezrefleksyjnym tłumem wystraszonych, zagubionych, ofiar oszustów. W XXI w.
  zywi ludzie wierzą jeszcze, ze modlitwa uchroni ich przed piorunem, wichurą, czy ulewnym
  deszczem. Ze wafelek z mąki z glutenem, pozwoli odpuścic im grzechy, które wyrządzili, rodzinie, sąsiadom, ze on za kazdym razem po zazyciu go, zmaze ich winy za cierpienia, które sprawili bliznim. Polski katolicyzm oparty jest nie na wierze, bo nasza narodowa nieufnośc, nie pozwala nam wierzyc ludziom, ale w moc czarów, amuletów, klątw, przepowiedni. I od tej zbiorowej schizofreni paranoidalnej mają chronic nas właśnie sakramenty święte. Amen.
  A do lasu to teraz chodzi się urządzac urodziny a nie modlic.

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 4

  .
  ...na szczęście pójście do nieba lub piekła nie zależy od księdza Chyły...

 • kotkluska2016

  Oceniono 4 razy 4

  Jest Żubr. Rozmawiałem. Będą wpłatomaty w świątyniach.

 • tadjan

  Oceniono 3 razy 3

  modlitwa w lesie lub nad jeziorem ma tę zaletę...... że nie podtyka ci tacy pod nos byle jaki katabas.

 • dudak2

  Oceniono 5 razy 3

  Chyba ołtarze w czasie Bożego Ciała też powinny być zlikwidowane. Procesje też. Ten ksiądz jest jakiś niepoważny

 • aprilapril

  Oceniono 2 razy 2

  Jakie to szczęście ze nie jestem katolikiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX