Biedroń jest zdziwiony "brakiem empatii" Szydło. "Sam pochodzę z rodziny, w której była przemoc"

Wicepremier Beata Szydło pogratulowała odwagi władzom Zakopanego. Powód? Radni łamią ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i nie chronią ofiar. Głos w sprawie zabrał prezydent Słupska, Robert Biedroń.

- Muszę państwu przede wszystkim pogratulować, boście są odważni. No, jedyny samorząd w całej Polsce, który się sprzeciwił, ale górale, no wiadomo, to naród odważny - tak członkini rządu PiS 13 maja gratulowała władzom Zakopanego tego, że miasto nie wdrożyło ochrony ofiar przemocy wymaganej przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Władze miasta chcą zaskarżyć ustawę do Trybunału sędzi Julii Przyłębskiej.

Według policyjnych statystyk 90 proc. ofiar przemocy stanowią kobiety i dzieci. 

Do słów Beaty Szydło odniósł się na Twitterze Robert Biedroń, prezydent Słupska. Jak napisał, sam pochodzi z przemocowej rodziny i trudno mu zrozumieć "brak empatii" wicepremier PiS ds. społecznych.

Wypowiedź Biedronia spotkała się z odzewem internautów. "Na Podhalu jest tyle rodzin w których przemoc jest na porządku dziennym. Wstyd mi za Zakopane, moje rodzinne miasto" - pisze użytkowniczka AxVillion. "Panie Robercie dużo prostszym gestem jest udawanie, że przemoc nie istnieje, gdyż taki oskarżony wyborca mógłby nie zagłosować. Polska to w rzeczywistości dziwny kraj, gdzie ludzie pragnąc wolności, pozwalają się zamykać w nacjonalistycznej klatce" - skomentował inny użytkownik Twittera, Łukasz Szpak.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Biedroń jest zdziwiony "brakiem empatii" Szydło. "Sam pochodzę z rodziny, w której była przemoc"
Zaloguj się
 • Google mnie wkurza

  Oceniono 5 razy 3

  O tak, górale są odważni. Niegdyś bardzo odważnie zapisywali się do goralenvolku. Teraz odważnie rżną dutki, biją konie i kobiety, a do tego najodważniej na świecie śpiewają "Oj maluśki maluśki..." (najlepiej po tym, jak odważnie zaleją się bimbrem własnej produkcji).

 • Marek Trybut

  Oceniono 9 razy 3

  Dopóki Kościół akceptuje przemoc dotąd klęczący PiS i jego politycy będą po stronie oprawcy albo udawali, że przemocy nie ma.

 • bej-80169

  Oceniono 6 razy 2

  No cóż, cóż powiedzieć: mawiają, że jak Pan Bóg chce człowieka ukarać, to najpierw mu rozum odbierze; czasami, jak widać, robi to hurtem...

 • endrju1521

  Oceniono 8 razy 2

  Gołym okiem widać, że mamy dwie Polski.

  W jednej jest lepszy sort, w drugiej gorszy.

  W tej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie

  granica niemiecko-rosyjska na Wiśle.

 • benek231

  Oceniono 9 razy 1

  "Na Podhalu jest tyle rodzin w których przemoc jest na porządku dziennym."
  ***
  I wlasnie dlatego Szydlo pochwalila ich i poparla. Po to by uzyskac ich poparcie. Gdyby kradi i mordowali to ona takze by ich pochwalila i poparla - jesli tylko zbrodnia bylaby wystarczajaco powszechna. Liczy sie wylacznie pozyskanie sobie elektoratu - bez wzgledu na to jaki on jest. Dlatego nalezy chwalic go takim jakim jest.

 • rastablaster

  Oceniono 6 razy 0

  Izraelscy snajperzy zastrzelili palestyńską sanitariuszkę. HABARA FM nie poinformuje, bo ich troska o prawa człowieka, jest tak samo autentyczna jak troska o Polskie dzieci.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -2

  Jest cos na rzeczy iz w rodzinach patologicznych rodzi sie wiecej jednostek uposledzonych w rozny sposob. W koncu nie jest Biedron temu winien nikt ojca i matki nie wybiera.

 • gruppe

  Oceniono 4 razy -2

  Rząd kocha społeczne niziny i przyciąga moralny margines. Jacy wyborcy taka partia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX