Kiedy się skończy konflikt rządu PiS z UE? Bielan: Prezes nie powiedział, że stanie się to szybko

- Prezes Kaczyński nie mówił o tym, że do zawieszenia tego konfliktu dojdzie w najbliższych tygodniach - mówił w Poranku TOK FM wicemarszałek Senatu i wiceprezes Porozumienia Adam Bielan.

Wysłuchanie to kolejny krok w procedurze z art. 7 unijnego traktatu wobec Polski. Adam Bielan podkreślił, że rozmowy z Brukselą dotyczące tej kwestii wciąż trwają.

Dyskusja z KE inspirowana przez opozycję

W ubiegłym tygodniu rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein nie potwierdził nieoficjalnych informacji o tym, że Komisja zwróciła się o wysłuchanie polskiego rządu w sprawie praworządności i reformy sądownictwa. Adam Bielan podkreślał, że rozmowy z Brukselą dotyczące tej kwestii wciąż trwają.

- Są bardzo zaawansowane rozmowy pomiędzy panem premierem a przewodniczącym Junckerem. Pomiędzy naszymi dyplomatami a urzędnikami Komisji Europejskiej. One się toczą - stwierdził gość Poranku. 

Bielan zaznaczył również, że nie sądzi, żeby decyzja o wysłuchaniu Polski w Radzie Unii Europejskiej w sprawie praworządności została podjęta w tym tygodniu. 

- Widzi Pan, że ta kalkulacja, że konflikt wygaśnie okazała się fałszywa - zasugerowała prowadzącą audycję Dominika Wielowieyska

- Prezes Kaczyński też nie mówił o tym, że do zawieszenia tego konfliktu dojdzie w najbliższych tygodniach - dodał, podkreślając, że "dyskusja z Komisją Europejską dot. praworządności jest inspirowana przede wszystkim z naszego kraju, przez obecną opozycję, która używa do tego swoich wpływów w instytucjach unijnych".  

"Ważniejsze rozmowy z premierem"

Winterstein nie potwierdził doniesień medialnych, że do Warszawy na rozmowy z polskimi władzami ma przyjechać w tym tygodniu wiceszef Komisji, Frans Timmermans.

Z kolei minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz pytany o możliwą wizytę Timmermansa w Polsce podkreślał w sobotę w RMF FM, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie. - Chętnie spotkam się z Fransem Timmermansem jako jego partner, ale byłyby ważniejsze rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim, który ma jakby możliwości zajęcia stanowiska odnośnie do reform sądowych, bo to przecież nie jest kwestia ministra spraw zagranicznych, ewentualnych modyfikacji dalszych, tylko premiera i parlamentu - powiedział. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Kiedy się skończy konflikt rządu PiS z UE? Bielan: Prezes nie powiedział, że stanie się to szybko
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 16 razy 10

  Słuchałem tej rozmowy i mogę powiedzieć tylko jedno: nie nadawałbym się na dziennikarza prowadzącego wywiady. Z takim bezczelnym sku...synem, jek Bielan, więcej niż 5 minut bym nie wytrzymał bez przywalenia w ten zakłamany ryj jakimś ciężkim przedmiotem..

 • Oceniono 9 razy 5

  A cóż prezes może wiedzieć? Nie ma nawet pojęcia czy obudzi się jutro. Jego pycha i chęć kontrolowania wszystkiego , stoi w opozycji do rzeczywistości, którą można zarządzać tylko w ograniczonym zakresie.

 • biesczad1

  Oceniono 6 razy 4

  Moralna k***a trzęsie 40 mln krajem w środku Europy - takie rzeczy tylko w wolsce...

 • ryyys

  Oceniono 6 razy 4

  Skończy się konflikt, jak skończy się prezes. On jest chory, nieuleczalnie, niereformowalny.

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 4

  Prezes-wizjoner !

  On ma wizję, a może pijany sen wariata dla Polski?

  90. lat temu, jeden taki "wizjoner" miał wizję

  na tysiącletnią Rzeszę...

  ...kombinuj, Jarek, kombinuj...

 • miw.d

  Oceniono 10 razy 4

  Jakiś gnom zza kurtyny powoduje, że duży kraj w środku Europy stanie się byle g...em,
  I NIE MA NA NIEGO SPOSOBU? NIE MA PARAGRAFU???? LUDZIE!!!!!! RATUNKU!!!!!!!!!!!

 • stef0909

  Oceniono 10 razy 4

  Obleśny politruk!!

 • wiesenblum

  Oceniono 3 razy 3

  Z całym szacunkiem, ale ostatnio to mówi pan prezes czy może raczej jakiś "Gruppenfuhrer Wolf" czy inny "Złocisty"?

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 3

  PiSiory maja problem monotonne przewidywalne gadki
  o niczym spowodowały ze już nikt nie słucha co oni ględzą. Dzięki temu stracili możliwość mobilizowania kogogokolwiek. Nie są w stanie już niczego wytłumaczyć zmęczenie materiału nadchodzi. Nadejdzie nagle i niespodziewanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX