Polecamy najlepsze podcasty o polskiej polityce. Najważniejsze tematy pod lupą dziennikarzy TOK FM

Nie lubisz czuć się niedoinformowany? TOK FM to dziesiątki audycji na rozmaite tematy. W poniższym zestawieniu przedstawiamy te, które skupiają się głównie na polskiej polityce. Nie przegapisz żadnej audycji, bo wszystkie są dostępne w naszym internetowym archiwum.

W naszej największej radiowej bibliotece podcastów w internecie zachowane są wszystkie audycje znane z anteny TOK FM, a także programy, które publikujemy wyłącznie w sieci.

To najważniejsze tematy rozłożone na czynniki pierwsze przez najlepszych dziennikarzy i ich znakomitych gości. W tym zestawieniu prezentujemy nasze podcasty o polskiej polityce:

Wywiad Polityczny- kliknij i przejdź do listy podcastów

Przy Wiejskiej dniem i nocą dokonuje się polityczna rewolucja. Aż czasami brak jest tchu. I obserwatorom i uczestnikom. Karolina Lewicka trzyma rękę na parlamentarnym pulsie. Codziennie o 17 rozmawia z najważniejszymi przedstawicielami polskiej sceny politycznej.

Poranek Radia TOK FM i Godzina Publicystów - kliknij i przejdź do listy podcastów

Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel, Piotr Kraśko, Karolina Lewicka i Jacek Żakowski codziennie rano rozmawiają z przedstawicielami świata polityki tematy, którymi żyje kraj. Następnie omawiają je wspólnie z zaproszonymi publicystami.

Goście Passenta - kliknij i przejdź do listy podcastów

Komentujemy to, co najważniejsze w każdym tygodniu. Od referendum w Warszawie, przez protesty w światowych stolicach, po politykę polską i międzynarodową. Gościmy ekspertów, publicystów, polityków - tych, którzy znają się na rzeczy. Daniel Passent zawsze zaznacza: "Nie jesteśmy w tym studiu, żeby kogoś rozszarpać". Ale nie oznacza to łatwych pytań!

Analizy - kliknij i przejdź do listy podcastów

Za pomysłami posłów często kryje się jakaś myśl. Agata Kowalska szuka jej wspólnie z ekspertami. Odkrywają sens w projektach ustaw, sprawdzają jakie będą ich skutki i porównują z tym, co deklarują ich autorzy: parlamentarzyści i urzędnicy.

Celem audycji jest reagowanie na działania polityków, ale także trzymanie ręki na pulsie życia społecznego. Organizacje pozarządowe często szybciej i trafniej diagnozują rzeczywistość, niż rząd i parlament. Analizy korzystają z ich wiedzy i doświadczenia - i z ich pomocą sprowadzają polityków z sejmosfery na ziemię.

A teraz na poważnie- kliknij i przejdź do listy podcastów

Polska polityka w bardzo szerokim kontekście, również społecznym, kulturalnym. Okiem również pisarzy, filmowców i muzyków, których Mikołaj Lizut chętnie zaprasza do studia.

Wybory w TOKu- kliknij i przejdź do listy podcastów

Polityczne podsumowanie tygodnia. Dominika Wielowieyska w każdą niedzielę rozmawia z przedstawicielami całego spektrum polskiej sceny politycznej o sprawach, którymi żyliśmy w ostatnich dniach.

Trzódka- kliknij i przejdź do listy podcastów

Jacek Żakowski, Tomasz Lis, Wiesław Władyka i Tomasz Wołek, czyli legendarna Trzódka. Od 15 lat spotykają się co piątek w Poranku TOK FM u Jacka Żakowskiego, żeby komentować bieżące wydarzenia polityczne.

Prawda nas zaboli- kliknij i przejdź do listy podcastów

Piotr Najsztub porusza w swojej audycji najważniejsze i najpoważniejsze tematy ze świata polskiej polityki. Ale przeplata je lżejszymi momentami, w których Tomasz Piątek czyta wiersze prawicowych poetów, a sam prowadzący wygłasza Orędzie Mózgu Państwa.

Świat się chwieje- kliknij i przejdź do listy podcastów

Rzeczywistość zmienia się zbyt szybko, a nasze rozumienie świata za tym nie nadąża. Naprawdę ciężko przewidzieć, co będzie za pół roku z Ameryką, z Europą, co będzie za kilka lat z kapitalizmem, który ma poważne kłopoty. Wielu filozofów, socjologów, ekonomistów twierdzi, że żyjemy na przełomie epok, między "czymś", a "czymś". Idzie duża zmiana, tylko nie wiadomo, na czym dokładnie będzie polegać. W audycji "Świat się chwieje" Grzegorz Sroczyński i jego goście spróbują tę zmianę choć trochę wyraźniej zobaczyć. I odnoszę do sytuacji w kraju.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Polecamy najlepsze podcasty o polskiej polityce. Najważniejsze tematy pod lupą dziennikarzy TOK FM
Zaloguj się
 • napletekgandalfa

  Oceniono 8 razy 6

  Najlepsze podcasty o polityce, robi Pan Jakub Wątły.
  Reszta to klakierzy każdej władzy od trzydziestu lat.

 • dert4

  Oceniono 7 razy 5

  Szechter oczadział ! Myśli, że jeszcze mu będę płacił aby słuchać lewackiej propagandy.
  Niedoczekanie wasze ! Wszyscy pójdziecie z torbami !

 • menel13

  Oceniono 5 razy 5

  Jakie spektrum postaw i poglądów.

 • miriam6677

  Oceniono 7 razy 3

  Najlepsze podcasty o polityce to felietony Stanisława Michalkiewicza, Tomasza Grygucia, Witolda Gadowskiego i telewizja internetowa wRealu24 na YouTube. Polecam wszystkim dla których, tylko prawda jest ciekawa.

 • bart5554

  Oceniono 9 razy 3

  Słowo "prawda" a w tle czołowi, nienawidzący wszystkiego, co polskie propagandyści: Żakowski, Wielowieyska i Kraśko... Mentalny oksymoron.

 • lucusia3

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze zlikwidujcie ten sport w godzinach powrotu z pracy, to wzrośnie Wam słuchalność. Na radiu w samochodzie nie mam funkcji podkastów.

 • jurii.sachar

  Oceniono 6 razy 2

  dziennikarzy...hmmm Żakowski, Wielowiejska, Kraśko... możemy prosić o troszkę chociaż wyższy poziom

 • miastomakow

  Oceniono 1 raz -1

  "prawda was zaboli" a dalej "Piotr Najsztub porusza w swojej audycji najważniejsze i najpoważniejsze tematy ze świata polskiej polityki."
  "– Obwinionemu zostały przedstawione zarzuty dotyczące trzech wykroczeń – prowadzenia pojazdu bez ważnych badań technicznych, obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także bez wymaganych uprawnień, ponieważ Piotrowi N. prawo jazdy zostało zatrzymane w 2009 r. za zbyt dużą liczbę punktów karnych – poinformował kom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie

  „Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał oskarżonego Piotra N. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu z art. 177 § 1 kk (nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała – red.) i wymierzył mu karę grzywny w wysokości dwustu stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 30 złotych (łącznie 6 tys. złotych – red.), orzekł na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 10 tys. zł oraz obciążył oskarżonego Piotra N. kosztami postępowania w kwocie 5942,02” – poinformowała sekcja prasowa sądu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX