Polecamy najlepsze podcasty o polskiej polityce. Najważniejsze tematy pod lupą dziennikarzy TOK FM

Nie lubisz czuć się niedoinformowany? TOK FM to dziesiątki audycji na rozmaite tematy. W poniższym zestawieniu przedstawiamy te, które skupiają się głównie na polskiej polityce. Nie przegapisz żadnej audycji, bo wszystkie są dostępne w naszym internetowym archiwum.

W naszej największej radiowej bibliotece podcastów w internecie zachowane są wszystkie audycje znane z anteny TOK FM, a także programy, które publikujemy wyłącznie w sieci.

To najważniejsze tematy rozłożone na czynniki pierwsze przez najlepszych dziennikarzy i ich znakomitych gości. W tym zestawieniu prezentujemy nasze podcasty o polskiej polityce:

Wywiad Polityczny- kliknij i przejdź do listy podcastów

Przy Wiejskiej dniem i nocą dokonuje się polityczna rewolucja. Aż czasami brak jest tchu. I obserwatorom i uczestnikom. Karolina Lewicka trzyma rękę na parlamentarnym pulsie. Codziennie o 17 rozmawia z najważniejszymi przedstawicielami polskiej sceny politycznej.

Poranek Radia TOK FM i Godzina Publicystów - kliknij i przejdź do listy podcastów

Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel, Piotr Kraśko, Karolina Lewicka i Jacek Żakowski codziennie rano rozmawiają z przedstawicielami świata polityki tematy, którymi żyje kraj. Następnie omawiają je wspólnie z zaproszonymi publicystami.

Goście Passenta - kliknij i przejdź do listy podcastów

Komentujemy to, co najważniejsze w każdym tygodniu. Od referendum w Warszawie, przez protesty w światowych stolicach, po politykę polską i międzynarodową. Gościmy ekspertów, publicystów, polityków - tych, którzy znają się na rzeczy. Daniel Passent zawsze zaznacza: "Nie jesteśmy w tym studiu, żeby kogoś rozszarpać". Ale nie oznacza to łatwych pytań!

Analizy - kliknij i przejdź do listy podcastów

Za pomysłami posłów często kryje się jakaś myśl. Agata Kowalska szuka jej wspólnie z ekspertami. Odkrywają sens w projektach ustaw, sprawdzają jakie będą ich skutki i porównują z tym, co deklarują ich autorzy: parlamentarzyści i urzędnicy.

Celem audycji jest reagowanie na działania polityków, ale także trzymanie ręki na pulsie życia społecznego. Organizacje pozarządowe często szybciej i trafniej diagnozują rzeczywistość, niż rząd i parlament. Analizy korzystają z ich wiedzy i doświadczenia - i z ich pomocą sprowadzają polityków z sejmosfery na ziemię.

A teraz na poważnie- kliknij i przejdź do listy podcastów

Polska polityka w bardzo szerokim kontekście, również społecznym, kulturalnym. Okiem również pisarzy, filmowców i muzyków, których Mikołaj Lizut chętnie zaprasza do studia.

Wybory w TOKu- kliknij i przejdź do listy podcastów

Polityczne podsumowanie tygodnia. Dominika Wielowieyska w każdą niedzielę rozmawia z przedstawicielami całego spektrum polskiej sceny politycznej o sprawach, którymi żyliśmy w ostatnich dniach.

Trzódka- kliknij i przejdź do listy podcastów

Jacek Żakowski, Tomasz Lis, Wiesław Władyka i Tomasz Wołek, czyli legendarna Trzódka. Od 15 lat spotykają się co piątek w Poranku TOK FM u Jacka Żakowskiego, żeby komentować bieżące wydarzenia polityczne.

Prawda nas zaboli- kliknij i przejdź do listy podcastów

Piotr Najsztub porusza w swojej audycji najważniejsze i najpoważniejsze tematy ze świata polskiej polityki. Ale przeplata je lżejszymi momentami, w których Tomasz Piątek czyta wiersze prawicowych poetów, a sam prowadzący wygłasza Orędzie Mózgu Państwa.

Świat się chwieje- kliknij i przejdź do listy podcastów

Rzeczywistość zmienia się zbyt szybko, a nasze rozumienie świata za tym nie nadąża. Naprawdę ciężko przewidzieć, co będzie za pół roku z Ameryką, z Europą, co będzie za kilka lat z kapitalizmem, który ma poważne kłopoty. Wielu filozofów, socjologów, ekonomistów twierdzi, że żyjemy na przełomie epok, między "czymś", a "czymś". Idzie duża zmiana, tylko nie wiadomo, na czym dokładnie będzie polegać. W audycji "Świat się chwieje" Grzegorz Sroczyński i jego goście spróbują tę zmianę choć trochę wyraźniej zobaczyć. I odnoszę do sytuacji w kraju.

Serwis informacyjny

Najnowsze podcasty

Więcej podcastów

TOK FM PREMIUM