Boy George wspiera Marsz Równości w Rzeszowie. Legenda muzyki pop z gestem solidarności wobec Polski

Ikona ruchu LGBTQ i stylu new romantic poinformował o poparciu dla Marszu Równości setki tysięcy swoich fanów. Pierwsza równościowa parada w stolicy Pokarpacia przejdzie ulicami miasta 30 czerwca.

Wokalista zespołu Culture Club, ikona ruchu LGBTQ i stylu new romantic, na swoim oficjalnym Twitterze opublikował post wspierający rzeszowski Marsz Równości. Stronę muzyka obserwuje 460 tys. fanów.

Pierwsza równościowa parada w stolicy Pokarpacia przejdzie ulicami miasta 30 czerwca. Wcześniej swój gest poparcia okazała znana z serialu "Seks w wielkim mieście" aktorka i aktywista LGBTQ Cynthia Nixon. Początek wydarzenia o godz. 14, przy moście Narutowicza (lewy brzeg, plac między mostem a ul. Szpitalną). 

Jak pisał o nim dziennikarz muzyczny Robert Sankowski, George występujący w pełnym makijażu, z długimi włosami splecionymi w fantazyjne fryzury, w damskich ubraniach szokował nawet jak na ówczesne liberalne standardy.

- Jednocześnie sprytnie ogrywał seksualną ambiwalencją, wzbudzając kontrowersje - w wywiadach zapewniał, że w ogóle nie jest zainteresowany seksem. "Wolę filiżankę herbaty" - przekonywał Boy.

Boy George nie jest jednak postacią krystaliczną. W przeszłości był skazany za uwięzienie mężczyzny poznanego na gejowskim portalu społecznościowym oraz za posiadanie narkotyków. 

Warszawską Paradę Równości 2018 czas zacząć

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM