Ziemowit Kossakowski, który w TVP zasłynął "kanapkami z kawiorem dla rezydentów" ma nowe zajęcie. "Zakładam organizację"

Ziemowit Kossakowski bierze się za organizację happeningów i akcji politycznych. Najbardziej znanym "osiągnięciem" zawodowym byłego reportera TVP Info był kłamliwy tekst na temat lekarzy-rezydentów.

Ziemowit Kossakowski pod koniec czerwca stracił pracę w TVP Info. Dziś ogłosił nowy pomysł na siebie.

"Po rozmowach z byłymi członkami Ligi Republikańskiej, czy Naszości Pawła Lisiewicza - podjąłem decyzję o założeniu własnej organizacji - happeningi polityczne na ulicach Wawy i głośne akcje polityczne na YT - to będzie nasza specjalność" - napisał na Twitterze.

Inicjatywa szybko zyskała uznanie Krzysztofa Wyszkowskiego. Były działacz Solidarności, który od lat walczy w sądach z Lechem Wałęsą, ocenił, że inicjatywa Kossakowskiego to konieczność. "Bezczelne ataki KOD na porządnych Polaków muszą zostać zatrzymane dla ratowania przyzwoitości debaty publicznej" - napisał Wyszkowski.

Ale byli i tacy, którzy na wpis Ziemowita Kossakowskiego zareagowali drwiną.

Z polityki do... polityki

Polityka dla Ziemowita Kossakowskiego to nie pierwszyzna. W 2014 roku startował z listy PiS do rady warszawskiego Ursynowa. Był też youtuberem. W czasie kampanii prezydenckiej w 2015 roku zasłynął rozmową z Bronisławem Komorowskim. Udając zwykłego młodego przechodnia pytał o szanse dla młodych, którzy z powodu trudnej sytuacji muszą emigrować z Polski. Opowiadał, że sam ma już zarezerwowany bilet do Norwegii.

Rozmowa stała się przebojem kampanii i nie pomogła Bronisławowi Komorowskiemu w walce z Andrzejem Dudą.

Działalność byłego kandydata PiS na radnego zrobiła wrażenie. Bo po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach, młody polityk trafił do TVP Info. I jako dziennikarz - w czasie ubiegłorocznych lipcowych manifestacji w obronie niezawisłych sądów -  zaatakował Adama Michnika, nazywał posła Borysa Budkę "niemieckim politykiem".

Chyba najsłynniejszym "dziennikarskim osiągnięciem" Kossakowskiego był tekst, opublikowany przez portal TVP Info - o lekarzach-rezydentach, którzy mają jeść kanapki z kawiorem i jeździć na ekskluzywne wakacje. Przykładem była dr Katarzyna Pikulska, której wyjazdy np. do Kurdystanu przedstawiono jako owe ekskluzywne wakacje. W rzeczywistości lekarka wyjeżdżała, by pomagać ofiarom konfliktów zbrojnych.

"To co zrobiło TVP, to po prostu świństwo"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
Kim jest Ziemowit Kossakowski? Kontrowersyjny pracownik TVP znalazł nową pracę
Zaloguj się
 • bsdw

  Oceniono 20 razy 12

  Dlaczego ludzie z PiSu są takimi obrzydliwymi miernotami bez charakteru ?

 • pasazerski

  Oceniono 11 razy 9

  buahaha "głośne akcje polityczne na YT" dla 15-latków. Do pomocy se musi Wardęgę wziąć i jeszcze paru błaznów-copymenów.

 • roz_mak

  Oceniono 13 razy 7

  menda zawsze spadnie na cztery łapy

 • spyderman2

  Oceniono 17 razy 7

  niech ten pisowski bolszewik wyjedzie do sowietów, nadaje się

 • iggy_pop

  Oceniono 6 razy 6

  Kto to, kułwa, jest??? Czemu robicie materiał o jakimś kretynie społecznie nieprzystosowanym? Chłopak był (i jest) krzywdzony pewnie przez rodziców, w głowie mu się od tego pomieszało, ale to nie powód, by nawet we wzmiankach o nim wspominać...

 • radiomanchester

  Oceniono 9 razy 5

  Tak ziemowit kutasowski razem z salcesonem misiewiczem i ciasnym jajcyngierem założą fundacje: dziubdziusie ruskiego szpiona macierewicza i bedą „ciągnąć” z budżetu dotacje wspierani przez kmiota z zoliborza

 • stemp10

  Oceniono 8 razy 4

  Kolejny będzie k...wa świat zbawiał. Może byś się wieprzu wziął za jakąś pożyteczną pracę, chociażby przy sprzątaniu ulic, aby matka Ziemia nie musiała karmić kolejnego pasożyta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX