Tygodnik "Wprost" nie będzie ukazywał się w wersji papierowej. Odchodzi redaktor naczelny

Koniec "Wprost" w wersji papierowej. Wydawca gazety postanowił "zmienić model wydawniczy" i zapowiada publikację treści wyłącznie w wersji elektronicznej. Jednocześnie z redakcją żegna się dotychczasowy naczelny tygodnika Marcin Dzierżanowski.
Zobacz wideo

O zmianach dotyczących tygodnika "Wprost" poinformował w środę sam wydawca - PMPG Polskie Media. W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej spółki czytamy: "Od kwietnia treści pod marką Wprost będą publikowane tylko w formie elektronicznej poprzez serwis wprost.pl i w postaci zmienionych e-wydań". Ostatnie papierowe wydanie tygodnika ma się ukazać 30 marca.

Wydawca podaje też, że decyzja o zmianie modelu została "podyktowana rozwojem sytuacji w kraju w następstwie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa". 

"W związku z ogłoszeniem w dniu 20 marca 2020 roku stanu Epidemii, a wcześniej stanu zagrożenia epidemiologicznego, wprowadzone zostały w całym kraju ograniczenia i zalecenia dla obywateli oraz przedsiębiorców.  Przynoszą one negatywne skutki w postaci ograniczenia liczby sprzedawanych egzemplarzy, co za tym idzie spadek przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży egzemplarzowej i powierzchni reklamowej oraz braku możliwości organizacji zaplanowanych wydarzeń pod patronatem marki Wprost" - wyjaśnia zarząd PMPG.

Dzierżanowski odchodzi z "Wprost"

Również w środę o odejściu z redakcji "Wprost" poinformował na Facebooku jej dotychczasowy naczelny Marcin Dzierżanowski. "W gazecie tej przeszedłem wszystkie szczeble dziennikarstwa - od dziennikarza do naczelnego. Nie przyjąłem propozycji pozostania w wydawnictwie w innej roli. Dziękuję Zespołowi, który udało się stworzyć i zintegrować. Do zobaczenia w bardziej sprzyjających okolicznosciach!" - napisał.

"Wprost" ukazywał się od grudnia 1982 roku, początkowo jako tygodnik regionalny w Wielkopolsce, a od 1989 roku jako pismo ogólnopolskie. Dzierżanowski pełnił funkcję redaktora naczelnego od sierpnia 2019 roku, zastąpił w tej roli Jacka Pochłopienia. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM