Piekarska po raporcie Millera: Katastrofa musiała się wydarzyć

- Przeczytałam raport komisji Jerzego Millera i jestem przerażona, bo pokazuje nieprawdopodobny bałagan w 36. Pułku - mówiła w Poranku TOK FM Katarzyna Piekarska. - Tam był taki bałagan, że ta czy inna katastrofa musiała się wydarzyć, tam nieszczęście wisiało w powietrzu - dodała wiceprzewodnicząca SLD.

Wczoraj prezydent Komorowski powołał nowego ministra obrony narodowej - Tomasza Siemoniaka. - Ta nominacja jest bez znaczenia, bo to jest minister na dwa miesiące - komentowała Katarzyna Piekarska w TOK FM.

- Natomiast jestem przerażona po przeczytaniu raportu komisji Jerzego Millera, bo pokazuje nieprawdopodobny bałagan w 36. Pułku Lotnictwa Transportowego - dodała wiceprzewodnicząca SLD. - Oczywiście można mówić, że Rosjanie mieli nieprzygotowane lotnisko, że źle naprowadzali naszych pilotów, ale ten samolot nie powinien w ogóle wystartować - podkreślała Piekarska.

Katarzyna Piekarska mówiła w TOK FM o swoich obawach, że taka sytuacja dotyczy nie tylko 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa, ale całej polskiej armii. - Od lat przeprowadzano jakieś kontrole, ale tak naprawdę to była fikcja. Gdyby ktoś chciał przeprowadzić naprawdę rzetelną kontrolę, to okazałoby się, że sytuacja całej polskiej armii jest katastrofalna - ubolewała Piekarska. - W tym 36. Pułku większość procedur była naginana albo łamana. Tam był taki bałagan, że ta czy inna katastrofa musiała się wydarzyć, tam nieszczęście wisiało w powietrzu - mówiła posłanka SLD.

Mało kobiet na jedynkach SLD? "Będę apelowała do kolegów"

- To skandaliczne, bo kobiety miały wcześniej obiecane te jedynki i dwójki - tak prof. Magdalena Środa komentuje listy SLD, na których tylko cztery kobiety zajmują pierwsze miejsca. - Ja postrzegam ten artykuł jako sprzyjający moim planom przed piątkowym zarządem, bo mam nadzieję wprowadzenia jeszcze pewnych korekt na listach - mówiła Katarzyna Piekarska w TOK FM. - Rzeczywiście mało jest kobiet na jedynkach, bo tylko cztery panie, a okręgów kilkadziesiąt - przyznała wiceprzewodnicząca SLD. - Powołując się na autorytet pani prof. Środy będę usiłowała przekonać kolegów do ustąpienia wspaniałym, świetnie przygotowanym koleżankom - mówiła Katarzyna Piekarska w Poranku TOK FM.

Raport Millera: wybrane fragmenty [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM