Pawlak w TOK FM: PiS to opozycja wieczna i destrukcyjna [WIDEO]

- PiS pogodził się z przegranymi wyborami - mówił w Poranku Radia TOK FM Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki. Przekonywał też, że głosy na PiS będą głosami straconymi.

- Głosy na PiS będą najbardziej stracone, więc trzeba pokazać szerokiej publiczności, że to jest opozycja wieczna i destrukcyjna - Waldemar Pawlak mówił w TOK FM o tym, że PiS pogodził się z przegranymi wyborami. - PiS nie ma pomysłu na rządzenie, nie można podnosić i pompować takich radykałów. Jest opozycją wieczną i destrukcyjną - podkreślał poranny gość TOK FM.

Pawlak mówił też, że martwi go słaba pozycja SLD. - W tych okolicznościach ważne jest, żeby PSL i PO poszły aktywnie do przodu, proponując pozytywne rozwiązania, a nie podnosić upadłych opozycjonistów - mówił wicepremier w TOK FM.

Emerytury muszą być pewne

"Skoro prezydent wetuje, to wnioskujmy o zakaz GMO w całej Unii"

Wczoraj prezydent Komorowski, z powodu przepisów dotyczących GMO, zawetował ustawę o nasiennictwie . - To była potrzebna ustawa, pozwalała zatrzymać GMO w trybie administracyjnym - przekonywał Waldemar Pawlak w TOK FM. I dodał, że jego zdaniem niektórzy eksperci zwiedli prezydenta.

- Jeżeli pan prezydent jest przekonany, że potrzebne jest takie ostre postawienie tamy, to musimy postawić wniosek na forum UE, żeby zmienić przepisy europejskie tak, żeby GMO nie było dopuszczalne w całej UE - oburzał się Pawlak. - Przepisy europejskie są bardziej liberalne niż to, co było w tej ustawie - podkreślał minister gospodarki.

I tłumaczył: - Tam są administracyjne sposoby, na wzór niemiecki, że na podstawie ocen ekspertów można każdą odmianę GMO skasować i nie dopuścić do uprawy. Teraz stoimy na gruncie obecnie obowiązującej ustawy, że jest całkowity zakaz - mówił Waldemar Pawlak w Poranku TOK FM.

Libia: rebelianci szturmują Trypolis[ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM