Palikot w TOK FM: Urban jest bardziej moralny niż Kaczyński. Bo nic nie udaje

Z dwóch ludzi - Urbana i Kaczyńskiego - za bardziej moralnego uważam Urbana - mówił Janusz Palikot. - Urban swój cynizm i nihilizm pokazuje na tacy, a Kaczyński jest hieną polityczną żywiącą się trupami i nieszczęściem, przebraną za narodowokatolickiego baranka - mówił były poseł PO w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. Lider Ruchu Palikota wierzy, że jego ugrupowanie będzie w Sejmie po październikowych wyborach.

- Blisko 60 miliardów złotych z Komisji Majątkowej bezprawnie przekazano na rzecz Kościoła - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot, lider Ruchu Palikota. - Jadąc przez Polskę widzi się oświetlone kościoły, a ciemne biblioteki i domy kultury - dodał w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. W ocenie Palikota związki Jacka Rostowskiego, Radosława Sikorskiego, Tomasza Arabskiego i innych wysokich urzędników w rządzie Donalda Tuska z Kościołem przekładają się na przeznaczanie pieniędzy na potrzeby biskupów, a nie biednych dzieci.

Urban? Bardziej etyczny od Kaczyńskiego

Dziś w "Super Expressie" ukazały się zdjęcia ze spotkania Janusza Palikota z jerzego Urbanem. Wielowieyska pytała, czy naczelny antyklerykalnego "Nie" poprze Ruch Palikota. - Z dwóch ludzi - Urbana i Kaczyńskiego - za bardziej moralnego uważam Urbana - mówił Janusz Palikot. - Urban swój cynizm i nihilizm pokazuje na tacy, a Kaczyński jest hieną polityczną żywiącą się trupami i nieszczęściem, przebraną za narodowokatolickiego baranka - dodał były poseł PO w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. Janusz Palikot wyraził zadowolenie z poparcia Jerzego Urbana, bo uważa go za wybitnego analityka sceny politycznej.

Jestem dumny, że na moich listach nie ma żadnego posła

- Brak posłów na listach to gwarancja, że nie będzie k...stwa politycznego - skwitował w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot. Według niego poseł to człowiek złamany przez dyscyplinę partyjną, kary finansowe i podlizujący się szefowi, żeby dostać dobre miejsce na liście. - Skończmy z tym, że bycie posłem to wartość dodana - mówił lider Ruchu Palikota w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. - Czy na przykład Tomczykiewicz jest wybitny, bo jest szefem klubu? Co z tego, że ma wyższe wykształcenie, skoro jest kompletną miernotą i nikim - dodał Palikot.

SLD nie różni się od PO i PiS

- SLD to partia władzy, która posługuje się sloganami i ideologią tylko w celach politycznych, a nie po to, by cokolwiek zmienić - odpowiadał Palikot na pytanie prowadzącej Poranek o ewentualną koalicję z partią Grzegorza Napieralskiego. - Wikiński, który jest "gębą" SLD to twarz homofoba - mówił Janusz Palikot i pytał, jaki to ma związek z ustawą o związkach partnerskich. Problem SLD jest "pajacowaty" Napieralski - powiedział Palikot.

DOSTĘP PREMIUM