Wybory 2011: Tusk zepsuje święto PiS we Wrocławiu? Premier: To PiS ma jakąś konwencję?

Jutro na konwencji we Wrocławiu Jarosław Kaczyński ma przedstawić listy wyborcze kandydatów swojej partii do parlamentu. Możliwe jednak, że tego samego dnia premier także pojawi się w stolicy Dolnego Śląska i swoją obecnością przykryje fetę Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pracownicy Centrum Informacyjnego Rządu robią zdjęcia Autostradowej Obwodnicy Wrocławia,która Platforma chwali się w kampanii. Jutro dzień otwarty, każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda ta inwestycja. Możliwe, że z udziałem premiera.

Premier: Nic nie wiem o konwencji PiS

- Każdy weekend staramy się wykorzystać kompanijnie i wiem, że Wrocław był jednym z tych miejsc, które planowaliśmy jako możliwe - mówił dziś premier na konferencji prasowej. - Decyzje podejmujemy w ostatniej chwili. Nie chcemy potwierdzać, dopóki nie mamy stuprocentowej pewności, że lądujemy bądź dojeżdżamy do danego miejsca. Nie chcę nikogo rozczarować po prostu - dodaje.

W zeszłym tygodniu na kilka godzin przed Konwencją Prawa i Sprawiedliwości w Sali Kongresowej Donald Tusk zaprosił Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie do debaty. Ta informacja zdominowała sobotni medialny przekaz.

Dzisiaj premier pytany o obecność we Wrocławiu zapewnia, że na weekendy w Kancelarii zawsze planują kilka alternatywnych wyjazdów.

- Daję słowo honoru, że nie wiem, że jest jakaś konwencja. Nie znam planów PiS - mówi Donald Tusk.

Szef kampanii Prawa i Sprawiedliwości zapewnia, że plany ich partii pozostają niezmienione. - Jarosław Kaczyński oczywiście weźmie we Wrocławiu jutro w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, gdzie będziemy prezentować nasze listy wyborcze - mówi europoseł Tomasz Poręba.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu rozpocznie się o godzinie 13:00.

Taktykę "przykrywania" imprez konkurencyjnych partii PO skutecznie zastosowała już poprzedni weekend. W sobotę przed konwencją PiS premier na konferencji prasowej zaproponował partii Jarosława Kaczyńskiego cykl debat . To o tym (i o reakcji PiS) pisały wszystkie serwisy informacyjne. Dzień później, godzinę przed konwencją SLD, Platforma zaprezentowała szereg znanych polityków lewicy , którzy ogłosili, że rozpoczynają współpracę z partią rządzącą.

Palikot ostro w TOK FM: Urban jest bardziej moralny niż Kaczyński. Bo nic nie udaje

DOSTĘP PREMIUM