WYBORY 2011. Cztery partie vs prezes PiS w tym samym czasie na antenie różnych telewizji

W piątek o godz. 19.25 odbędzie się przedwyborcza debata z udziałem czterech partii: PO, SLD, PSL i PJN. Zostanie ona zorganizowana przez TVN24. Zaproszenie na debatę zostało wysłane do pięciu sztabów, w tym PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie odpowiedziała jednak. Chwilę wcześniej prezes PiS pojawi się na połączonej antenie Polsatu i TVP Info. Z kim będzie debatował? Z dwojgiem dziennikarzy.

Dyskusja o tym, kto będzie uczestnikiem debat przedwyborczych, i jakie stacje będą ich organizatorami trwa już dwa tygodnie. 26 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie szefów partii parlamentarnych w studiu Polsat i Polsat News. Pojawili się na niej jednak tylko szef PO, premier Donald Tusk i wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak. Zabrakło przedstawicieli PiS, SLD i PJN.

Debata 2 września to w porównaniu z poprzednią postęp, jeśli chodzi o liczbę potwierdzonych gości.

A prezes Kaczyński debatuje sam...

Jak poinformował dziś Polsat, w piątek, 2 września na połączonych antenach Polsat, Polsat News i TVP Info odbędzie się jeszcze jedna debata. Jej uczestnikiem będzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. O programie wyborczym PiS oraz kampanii wyborczej rozmawiać będą z prezesem partii Dorota Gawryluk (Polsat) i Andrzej Godlewski (TVP).

Program rozpocznie się na głównej antenie Polsat i TVP Info o godzinie 19.05. Jej czas pokrywa się z czasem debaty PO, SLD, PSL i PJN.

Dlaczego nie wszyscy?

Dlaczego nie doszło do debat wszystkich partii - tłumaczył w TOK FM Bogusław Chrabota, redaktor naczelny telewizji Polsat: - Parę dni temu porozumieliśmy się - my, telewizja Polsat News, TVP Info i TVN co do zrobienia wspólnych debat przez zewnętrznego producenta z tymi czterema partiami, które nam taką propozycję złożyły - mówił.

Jak twierdzi Chrabota przedstawiciele stacji chcieli zorganizowania debaty dla wszystkich siedmiu komitetów wyborczych. Jednak tylko cztery sztaby zgodziły się na udział w dyskusji. - W związku z tym TVN podtrzymał propozycję dla czterech partii i robi to samodzielnie - dodaje Chrabota.

Redaktor naczelny Polsatu w poranku TOK FM wyraził nadzieję na rozszerzenie debaty o kolejnych uczestników w dalszej części kampanii.

Zaciągnął przestraszone córki przed kamery - kampania szefa SLD [ZDJĘCIA]

Co będziesz oglądał?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM