Wipler w TOK FM: To kibice są teraz więźniami sumienia w Polsce

Areszty wydobywcze, łamanie praw obywatelskich to jest to, co się dzieje w ostatnich miesiącach. Wywlekanie ludzi o 6 rano z mieszkań - to dotyczy liderów środowiska kibiców, którzy krzyczeli ?Tusk matole, Twój rząd obalą kibole?, czy założyciela strony antykomor.pl. Tacy ludzie są zamykani i ścigani. To kibice są teraz więźniami sumienia w Polsce - mówił dziś w TOK FM Przemysław Wipler z PiS pytany o to, czy jego partia po wybranych wyborach będzie rządziła tak jak w latach 2005-2007.

Przemysław Wipler startuje z 7 miejsca na liście PiS w Warszawie. Odpowiadał na pytania słuchaczy radia i internautów.

Czy PiS będzie kontynuował swój styl rządzenia: prowokacje, kuszenie, zastraszanie, wyprowadzanie w kajdankach o świcie i aresztowania w towarzystwie kamer? Nie wywracałbym kota ogonem - odpowiedział Wipler - Areszty wydobywcze, łamanie praw obywatelskich to jest to, co się dzieje w ostatnich miesiącach. Wywlekanie ludzi o 6 rano z mieszkań - to dotyczy liderów środowiska kibiców, którzy krzyczeli "Tusk matole, Twój rząd obalą kibole", czy założyciela strony antykomor.pl. Tacy ludzie są zamykani i ścigani. To kibice są teraz więźniami sumienia w Polsce - stwierdził kandydat na posła. Dodał też, że on czy posłanka Beata Kempa stanęli za "Staruchem", liderem kibiców, nie dlatego, że angażują się w sprawy bandyterki, tylko dlatego, że doszło do łamania praw obywatelskich.

Czy PiS stoi murem za kibolami? - Pan prezes ma autoironiczne podejście, nigdy nie udawał sportowca. Nie ma tego nieszczęścia, że najpierw robił się na pierwszego kibica RP, a potem był głównym wrogiem kibiców i ich "wynamaścił" na największego wroga publicznego.

Co z homoseksualistami? Wipler mówił, że siedział w jednej ławce w liceum z gejem, również w pracy stykał się z homoseksualistami. Homoseksualizm mu nie przeszkadza. Przeszkadza mu za to ostentacja w okazywaniu swojej seksualności, również u osób heteroseksualnych, które nie potrafią się w miejscach publicznych zachować. Nie podobają mu się również pornografia i nudyzm.

Kiedy skończy się cyrk każdego 10. dnia miesiąca pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie? Gość radia TOK FM uznał takie pytanie za przejaw braku szacunku do tego, co jest podstawą naszej cywilizacji. - To, co się dzieje przed Pałacem Prezydenckim dziesiątego dnia miesiąca to jest oddawanie czci i pamięci (ofiarom katastrofy smoleńskiej - red). I to się skończy, kiedy w tym miejscu powstanie pomnik.

Poglądy kandydata w telegraficznym skrócie: nie dla likwidacji KRUS, nie dla związków partnerskich, zdecydowane nie dla in vitro, jest za całkowitym zakazem aborcji, nie dla kary śmierci.

Wipler za niestosowne uznaje wieszanie ogłoszeń w kościołach czy faworyzowanie jakiegoś z kandydatów (np. podczas kazań), stwierdził jednak, że księża mają prawo do własnych poglądów politycznych. Zapewnił, że nie zabiegał o poparcie go z ambony wśród kleru. - Nie byłem nawet u swojego proboszcza - mówił Wipler.

Od poniedziałku do piątku na antenie TOK FM przepytywani są kandydaci. Pytania zadają Państwo: wystarczy wysłać mail na adres: wybory@tok.fm, skorzystać z profilu radia na Facebooku (Facebook.com/tokfm) lub zadzwonic - 0-22 44 44 064.

Co mówili inni politycy? Sprawdź>>

DOSTĘP PREMIUM