Dera w TOK FM: W Polsce nie ma debat. Są triki piarowskie

Andrzej Dera, kandydat do Sejmu, nr 4 na kalisko-leszczyńskiej liście PiS w TOK FM dziś przepytywany przez Grzegorza Chlastę w TOK FM. Pytania tradycyjnie były zadawane przez słuchaczy radia i internautów. Poseł PiS tłumaczył m.in. dlaczego Jarosław Kaczyński konsekwentnie nie bierze udziału w debatach przedwyborczych - To, co jest w Polsce, to nie debaty, a triki piarowe. Nie może być tak, że tricki decydują o wyniku wyborów - stwierdził polityk PiS.

Jakie kompetencje ma agent Tomek, że startuje do Sejmu? Skończył 21 lat, jest obywatelem polskim, ma wiedzę i kompetencje, które mogą się przydać w Sejmie np. w sprawie działania służb specjalnych - odpowiadał Dera.

Co Dera myśli o napisie "Jihad Legia", który wczoraj pojawił się na meczu z izraelskimi piłkarzami? Zostawiam napisy na transparentach w granicach wolności słowa, dopóki nie naruszają polskiego prawa. Antysemickie napisy są już uregulowane prawne.

Czy ministrem sprawiedliwości w rządzie PiS będzie magister Ziobro? Zdecyduje przyszły premier. Ale jest jednym z poważnych kandydatów.

Antoni Macierewicz szefem MSWiA? Raczej małe szanse...

Prezes udaje kogoś innego, a ludzie z jego partii tłumaczą słowa - nie widzi pan fałszu? Pytanie jest złośliwe...

Kłamczuchy w Sejmie? Nie chciałbym, żeby osoby, które kłamią były w Sejmie. Osoby przyłapane na kłamstwie powinny być rugowane ze swoich partii.

Dlaczego Kaczyński nie debatuje? To, z czym mamy do w Polsce to nie debaty, a triki piarowskie. Nie może być tak, że triki decydują o wyniku wyborów.

Demokracja w Polsce jest czy nie? Jest, ale jest ograniczana i zagrożona. Wolność słowa jest ograniczana m.in. na stadionach piłkarskich. Polska nie jest też państwem prawa, choć się stara.

Co z kibolami? Nie wszyscy, którzy chodzą na mecze to kibole. Słowo "kibol" używane jest jako określenie na każdego, kto chodzi oglądać mecze na stadionach. Kibol to ktoś, kto traktuje stadion jako miejsce agresji. Takich trzeba wyeliminować z życia publicznego.

Wierzycie, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu? Raport Anodiny nie był prawdą, raport Millera w dużej części nie był prawdą. Chcemy prawdy ws. katastrofy smoleńskiej.

Trzy ruchy, żeby zmniejszyć deficyt? Uszczelnić system podatkowy (problemem jest szara strefa); trzeba przeprowadzić reformę finansów publicznych; silne impulsy dla przedsiębiorców.

Czy jak para heretyków całuje się na ulicy to jest to obsceniczne? Sporadycznie można dopuścić do całowania się młodych na ulicy. Okazywanie uczuć powinno odbywać się w miejscach ustronnych. Jak się chłopak z dziewczyną pocałuje to nie gorszy. A dziewczyna z dziewczyną? To dziwne.

Wasze pytania: jak maglowaliście kandydatów na posłów i senatorów >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM