"Tóskobus" kibiców rusza w Polskę. "Nie jesteśmy pisowskimi bojówkami"

Kibice będą jeździć po kraju i namawiać innych kibiców do udziału w wyborach. Zarazem będą zachęcać, by nie głosować na Platformę Obywatelską. Mają żal do PO. - Zrobili z nas bydło - mówią. Ironicznie swój autobus nazwali 'Tóskobusem'.

- My, jako kibice, krytykujemy Donalda za działania, które podjął wobec nas - mówi Magda Smalcerz z Legii Warszawa. - "Niespełnione rządu obietnice, temat zastępczy kibice". Nagle staliśmy się najważniejszym problemem w tym kraju.

- Wolałbym, żeby wygrał PiS. Co by nie mówić jeśli chodzi o patriotyzm to dbają, żeby Polska była Polską . Platforma to dla mnie zdrajcy narodu - mówi mężczyzna z zamaskowaną twarzą i tatuażem na przedramieniu "Legia to ja". - Nic się nie mówi o naszych dobrych stronach tylko o naszych ewentualnie złych stronach. A tych złych nawet nie ma. Bydgoszcz to nic innego jak cieszenie się kibiców Legii nad tym, że zdobyliśmy Puchar. Nie było żadnych awantur, a zrobili z nas bydło - dodaje kibic.

Magda Smalcerz odrzuca jednak oskarżenia, że ich działania są motywowane politycznie.- Kreują nas na jakieś pisowskie bojówki. Ja się z tym osobiście nie zgadzam - mówi działaczka. - Każdy z nas ma jakąś ulubioną partię, ale na pewno nie jest to partia Donalda Tuska -wyjaśnia.

"Tóskobus" kibiców rusza w Polskę

Akcja kibiców pomóc w zebraniu podpisów pod społecznym projektem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz rozliczenie czterech lat rządów koalicji PO-PSL.- Będziemy rozdawać ulotki, będzie "księga skarg i zażaleń". Będziemy rozmawiać z mieszkańcami. Miejmy nadzieję, że poprzez te spotkania będą oni mogli zobaczyć, że jesteśmy takimi samymi obywatelami, a nie jakimiś bandziorami - mówi Smalcerz. - Chcemy też zachęcić do pójścia na wybory.

Autokar z kibicami dzisiaj będzie jeździł po Warszawie, wieczorem dojedzie do Łodzi tam przejmą go kibice ŁKS. W planach są jeszcze Poznań, Sosnowiec, Kielce i Białystok.

Wasze pytania: jak maglowaliście kandydatów na posłów i senatorów >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM