Legierski w TOK FM: Palikot traktuje politykę jak biznes. Może za 2 lata będzie chciał zostać prymasem

- Palikot traktuje politykę jak biznes. Tym razem wyszło mu, że warto zrobić dobry interes z liberałami i ludźmi na lewicy, bo taki jest czas - mówił w Poranku TOK FM Krystian Legierski, kandydat SLD do Sejmu, Radny Warszawy z Zielonych 2004.

- Wszystkie te hasła, które Palikot porusza, wszystkie te wartości, w których próbuje się mościć, ci ludzie których mu się udało zagarnąć, to wszystko jest OK, natomiast nie mam do końca zaufania do Ruchu Palikota - mówił Krystian Legierski w TOK FM. I dodał: - Z rozżaleniem i goryczą muszę powiedzieć, że cały mój elektorat poszedł głosować na Palikota. Legierski do Sejmu się nie dostał.

- Mam wrażenie, że Palikot politykę traktuje trochę jak biznes - twierdził Legierski. I wyjaśniał: - Jeżeli jest dobry interes do zrobienia z Chińczykami, to się robi z Chińczykami, a jeżeli z Brazylijczykami, to się robi z Brazylijczykami. Tym razem wyszło mu, że dobry interes warto robić z liberałami i ludźmi na lewicy, bo taki jest czas. Jak się ten czas zmieni, to szybko będzie można porzucić te wartości i robić biznes z konserwatystami - przekonywał poranny gość TOK FM. Krystian Legierski podkreślał też, że ma wątpliwości, czy można Palikotowi powierzyć całą lewicową ideowość w Polsce. - Nie wiem, czy ci wszyscy ludzie, od lat zawodzeni - niestety - przez SLD, mogą spokojnie oddać to wszystko Palikotowi - mówił.

Palikot na prymasa? "Kto wie"

- Nie skreślam Palikota, zobaczymy, niech popracuje rok, dwa i zobaczymy co z tego wyniknie - mówił Legierski. Gość TOK FM zapewniał też, że podchodzi do Palikota z lekką nieufnością, ale daje mu szansę: - Zobaczymy, być może w moich oczach uwiarygodni się na tyle, że za dwa lata będę chciał dać z siebie całą energię i pompować Palikota na prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i Senatu.

- A może prymasa? - pytał Jan Wróbel. - Może za dwa lata się Palikotowi odmieni i będzie chciał zostać prymasem i reformować kościół od środka, kto wie - odpowiadał gość TOK FM. - Jeżeli nie uda się zreformować kościoła od zewnątrz, być może będzie miał szatański pomysł, żeby przejąć stery kościoła od środka - zastanawiał się Krystian Legierski w Poranku TOK FM.

Droga do wolności. Gilad Szalid wolny po 5 latach niewoli [GALERIA] >>

DOSTĘP PREMIUM