Czempiński w TOK FM o awaryjnym lądowaniu: Gratuluję Tadeusz, super

- Umiejętność podjęcia prawidłowej decyzji i perfekcyjne lądowanie - za to go podziwiam mówił dziś w TOK FM gen. Gromosław Czempiński, pilot, szef Aeroklubu Warszawskiego, były szef UOP. - Gratuluję Tadeusz, super.

Dramatyczne chwile. Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu. Nie miał podwozia

Kapitan Tadeusz Wrona, który wczoraj mistrzowsko wylądował na warszawskim Okęciu samolotem, w którym nie otworzyło się, podwozie stał się bohaterem narodowym.

Pilot znany jest w środowisku lotniczym. Często bierze udział w zawodach szybowcowych . - To facet, który lubi się ścigać. Latanie jest nudne na samolotach pasażerskich, Przez Atlantyk leci się na autopilocie, dopiero latanie na szybowcu to prawdziwa pasja - mówił w TOK FM Gromosław Czempiński, pilot, szef Aeroklubu Warszawskiego, były szef UOP.

Od wczoraj piloci i eksperci lotniczy nie kryją podziwu dla kunsztu kapitana Wrony, który posadził potężną maszynę na pasie idealnie. - Umiejętność podjęcia prawidłowej decyzji i perfekcyjne lądowanie - za to go podziwia Czempiński - Przyczyną sukcesu jest to, że dotknął ziemi jednocześnie dwoma silnikami i "brzuchem" samolotu. Podmuch wiatru mógł sprawić, że oś byłaby zachwiana. Mogłyby być kłopoty. Gdyby oderwałby się jeden silnik, to samolot zacząłby się obracać i skutki byłyby niemożliwe do wyobrażenia - mówił pilot.

Wiedział, że na ziemi są służby ratownicze, ewakuacyjne, że pas jest pokryty pianą przeciwpożarową, lotnisko było przygotowane. Można było powiedzieć tylko good luck, powodzenia.

Lądowanie Boeinga 767 - rozmowa wieży z pilotem

''Zobaczyłam przez szybę iskry". ''Były modlitwy, płacz" [RELACJE PASAŻERÓW] >>

DOSTĘP PREMIUM