Siemoniak ws. pieniędzy dla rodzin poległych żołnierzy: Ma być godnie i sprawiedliwie

Jest coraz bliżej porozumienia między rodzinami żołnierzy zabitych na misjach a Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie wypłaty zadośćuczynień. Dziś pełnomocnicy rodzin spotkali się po raz kolejny z urzędnikami resortu.

Ujednolicenia procedur chce minister Tomasz Siemoniak. - Brakuje całościowego rozwiązania systemowego. Nie powinno być tak, że sprawa jest uznaniowa. Powinna być jasna sytuacja, co przysługuje -dodaje szef MON.

- Musimy tę sytuacje wyprostować, żeby było godnie i sprawiedliwie - mówił TOK FM minister obrony.

Minister Tomasz Siemoniak podkreśla, że resort pracuje właśnie nad rozwiązaniami systemowymi tak, by zadośćuczynienia przyznawane były automatycznie w przypadku śmierci żołnierza na misji.

Chce, by można było uniknąć biurokracji, składania wniosków i zaświadczeń.

Konkretną propozycję rodzinom resort złoży rodzinom w niedługim czasie. Jak dowiaduje się nieoficjalnie TOK FM ostateczne decyzje i stanowisko MON ma być ustalone jeszcze w tym miesiącu.

Dyskusja o zadośćuczynieniach dla rodzin poległych żołnierzy rozgorzała po tym, jak najbliższym bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej państwo wypłaciło odszkodowania - po 250 tys. złotych dla każdej osoby.

Drużyna kapitana Wrony - bohaterowie z boeinga [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM