"PiS będzie grało Smoleńskiem. Nie jest w stanie być krytyczną opozycją"

PiS nie jest w stanie spełniać ważnej funkcji partii opozycyjnej, czyli funkcji kontrolnej - mówił dziś w TOK FM Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego. - PiS kontynuuje stan permanentnej wojny domowej przeciw PO. Pytania z mównicy sejmowej o Smoleńsk go nie zaskoczyły. - To jest normalna gra polityczna - komentował.

Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego, mówił w TOK FM, że dzisiejsze pytania o Smoleńsk zadawane z mównicy sejmowej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości nie było dla niego zaskoczeniem. - To jest normalna gra polityczna. Nie sądzę, żeby gra Smoleńskiem dała lepsze rezultaty niż dotychczasowe działania - mówił Smolar w Popołudniu Radia TOK FM. - Zależy im także na odwróceniu uwagi od tego, co się w PiS dzieje - powiedział gość Grzegorza Chlasty.

Prezes Fundacji Batorego uważa, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest w stanie spełniać ważnej funkcji partii opozycyjnej, czyli funkcji kontrolnej . - Partia opozycyjna poprzez baczne czuwanie nad postępowaniem, strategią, wydawaniem środków powinna kontrolować władzę. PiS nie robi tego od dawna - stwierdził Smolar. - Jak była mowa o finansach państwa, to PiS nie umiał znaleźć w swoich szeregach nikogo, kto by mógł stanąć naprzeciwko ministra Rostowskiego. Dlatego posłużyli się Zytą Gilowską - stwierdził.

Smolar stwierdził także, że w nowej kadencji Sejmu rząd powinien być mniej zachowawczy i prowadzić bardziej ofensywną politykę .

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu [ZDJĘCIA] >>

 

Kempa, Wróbel i inni. Zobacz, kto wszedł do klubu Solidarna Polska [ZDJĘCIA]>>>

TOK FM PREMIUM