Thun w TOK FM: Zasłanianie twarzy? Nakazy i zakazy nie są dobrym rozwiązaniem

- Nie chciałabym maszerować wśród ludzi z zasłoniętymi twarzami. Jestem absolutnym wrogiem zasłaniania się. - mówiła w TOK FM Róża Thun. - Może kilku młokosów zawiązało sobie szaliki wokół twarzy, ale "Kolorowa Niepodległa" to nie było środowisko ludzi z zasłoniętymi twarzami - skomentowała europosłanka.

Kolorowa Niepodległa: Muzyka, psy i zabawa piłkami

- Uważam, że nie powinno się zasłaniać twarzy podczas takich akcji, chociaż nie sądzę, aby zakazy czy nakazy były dobrym rozwiązaniem. Jeśli się gdzieś zbieramy to w sposób jawny. Żyjemy w Polsce kolorowej, w Polsce niepodległej i tę kolorowość pokazujemy nie ukrywając twarzy. - tak w Radiu TOK FM Róża Thun komentowała piątkowe wydarzenia. Zdaniem europosłanki przy organizacji takich imprez to należy współpracować z policją, aby utrzymać porządek, a nie przeciwko niej.

- Brałam udział w "Kolorowej Niepodległej". Był to taki rodzinny piknik, były dzieci, psy. Nikt niczego nie zakłócał. Widzieliśmy tylko dym unoszący się nad Placem Konstytucji. Pomyślałam wtedy, że dobrze, że oddzielają nas od tego kordony policji. Dziękowano ze sceny policjantom oraz nawoływano do stosowania się do ich wskazówek. Cieszyliśmy się z tego, że Polska jest niepodległa - opowiadała Thun.

- Do Pani opisu nie pasuje obraz zniszczonego miasta podczas marszów - skomentował prowadzący Poranek TOK FM Łukasz Grass. - Dopiero w domu, w telewizji zobaczyłam co się działo pod pomnikiem Dmowskiego oraz kilkaset metrów dalej na Placu Konstytucji. - podsumowała europosłanka.

- Nie widziałam antyfaszystów z Niemiec. Spędziłam tam wiele godzin i nie spotkałam żadnych niemieckich bojówkarzy. Jeśli tam byli to się dobrze ukrywali - mówiła w Poranku Radia TOK FM europosłanka. Zdaniem Róży Thun "Kolorowa Niepodległa" i zamieszki w innych miejscach w Warszawie to dwie różne bajki. - Nie wiem, czy ktoś zapraszał gości z Niemiec. Mamy otwarte granice i każdy, kto chce może przyjechać. W Niemczech są środowiska skrzyknięte środowiska antyfaszystowskie, jak jeden jedzie to ciągnie za sobą grupę. - komentowała europosłanka.

11.11.2011. Regularna wojna na pl. Konstytucji. Kibole, zadymiarze, race i policja

DOSTĘP PREMIUM