Gowin ministrem sprawiedliwości! Seremet: Nie ma przeszkód prawnych, ale...

- Nie ma przeszkód prawnych, ale wykształcenie prawnicze, czy bliższa wiedza o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości jest niezwykle przydatna osobie pełniącej funkcję ministra - tak wieść o kandydaturze Jarosława Gowina na ministra sprawiedliwości komentował prokurator generalny Andrzej Seremet. Jak się okazało plotka się potwierdziła. Gowim pokieruje resortem.

"Czego oczekuje pan od nowego MInistra Sprawiedliwości?"

- Na początku Gowin napotka wiele przeszkód związanych z nieznajomością tego środowiska - dodał Andrzej Seremet.

Gowin ministrem sprawiedliwości - zobacz listę ministrów!

Siedlecka: absurdalna plotka

Dziennikarka prawna "Gazety Wyborczej" Ewa Siedlecka napisała, że " gdyby 'absurdalna plotka' miała okazać się prawdą, oznaczałoby to, że premier przedkłada wewnątrzpartyjne rozgrywki nad dobro publiczne, jakim niewątpliwie jest sensowne kierowanie Ministerstwem Sprawiedliwości - jednym z najważniejszych dla funkcjonowania państwa resortów.

Prokurator generalny liczy na współpracę

Andrzej Seremet w Poranku Radia TOK FM mówił, że od nowego ministra - niezależnie, kto zajmie to stanowisko - będzie oczekiwał aprobaty dla rozwiązań powstającej właśnie nowej ustawy o prokuraturze.

- Nie jestem człowiekiem naiwnym, żeby wierzyć, że wszystkie propozycje prokuratury będą podzielane przez ministra sprawiedliwości, ale najważniejsze rozwiązania powinny być przychylnie potraktowane - mówił Andrzej Seremet, który wśród istotnych wymienił samodzielność finansową prokuratury, relacje prokuratura generalnego z Sejmem i Radą Ministrów oraz zakres niezależności poszczególnych prokuratorów.

"Czego oczekuje pan od nowego Ministra Sprawiedliwości?"

Znani na marszach 11 listopada [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM