Wróbel w TOK FM: Radio Maryja jest wyważone

- Radio Maryja jest wyważone i sympatią obdarza wszystkich, którzy mają konserwatywne poglądy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Marzena Wróbel, posłanka z klubu Solidarna Polska. Rozgłośnia ojca Rydzyka ostatnio bardziej wspiera Zbigniewa Ziobrę i jego ugrupowanie niż PiS, co miało wywołać niepokój i gwałtowne ruchy Jarosława Kaczyńskiego, m.in. propozycję wprowadzenia kary śmierci.

Pytana w Poranku Radia TOK FM o poparcie Radia Maryja, którym coraz bardziej cieszy się Solidarna Polska: Radio Maryja jest wyważone i sympatią obdarza wszystkich, którzy mają konserwatywne poglądy. Sympatia jest czymś normalnym. Występowałam w tym radiu i cenię sobie te kontakty, choć nigdy nie byłam szczególnie blisko - tłumaczyła posłanka z klubu Solidarna Polska, do niedawna jedna z czołowych posłanek Prawa i Sprawiedliwości.

Marzena Wróbel powiedziała, że się zgadza z papieżem i jest przeciwniczką kary śmierci. - W moim klubie są zwolennicy kary śmierci. U nas, jeśli chodzi o poglądy, jest duża swoboda. Teraz w Polsce nie ma możliwości prawnej, żeby karę śmierci w Polsce wprowadzić - komentowała posłanka Solidarnej Polski.

Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało przed kilkoma dniami powrót do takiego karania przestępców za najcięższe zbrodnie . - Jarosław Kaczyński obiecuje gruszki na wierzbie. To propozycja niezgodna z Konstytucją - skomentowała motywację prezesa PiS, choć za karą śmierci opowiada się również lider jej ugrupowania, Zbigniew Ziobro.

Marzena Wróbel nie przypomina sobie ataku na Lecha Kaczyńskiego, który podpisał Traktat Lizboński. (W środę Jacek Kurski mówił o tym w RMF FM - red. Potem prostował, że chodziło o Jarosława ). Każdy ma prawo do swoich poglądów - mówiła Wróbel, która pytanie o atak nazwała "ostrym sformułowaniem". - Byłam przeciwna Traktatowi. Byłam przekonana do innej koncepcji, czyli do traktatu nicejskiego. Jako Europy jako zbiorowiska ojczyzn - dodała posłanka.

"Złoty chłopiec". To redemptorysta stoi za Ziobrą>>

Kempa, Wróbel i inni. Zobacz, kto wszedł do klubu Solidarna Polska [ZDJĘCIA]>>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM