Komu jeszcze 250 tys. odszkodowania? Rodzinom policjantów poległych na służbie

Ministerstwp Spraw Wewnętrznych jest otwarte na rozmowy w sprawie zadośćuczynień i rekompensat dla bliskich policjantów, którzy zginęli na służbie. Resort powołał specjalną komórkę, która ma rozpocząć rozmowy w sprawie podpisania ugód z rodzinami funkcjonariuszy. Wszystkim sprawami ma zajmować się wiceminister Piotr Stachańczyk.

Bliscy trzech policjantów z Dolnego Śląska już wystąpiły przez prawników z roszczeniami do MSW. Kolejne robią to na własną rękę. W grę wchodzi nawet po 250 tys. złotych na każdego najbliższego członka rodziny.

Z podobnym problemem musi poradzić sobie resort zdrowia. O zadośćuczynienia starają się bliscy pilota, który zginął w 2009 r., razem z innym ratownikiem, w katastrofie śmigłowca koło Jarostowa w dolnośląskim. Ministerstwo Zdrowia gotowe jest jednak na prowadzenie rozmów i podpisanie ugód z rodzinami w tej sprawie.

Sprawy odszkodowań dla bliskich m.in. żołnierzy, którzy polegli na misjach czy za śmierć bliskiej osoby w wypadku samochodowym narastają lawinowo po "casusie smoleńskim". Najbliżsi krewni ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa dostały po 250 tys. zł odszkodowania.

WATCH DOCS: Prawa człowieka w filmie. Oglądaj dokumenty na TOKFM.pl>> Nowy album zdjęć seksownej Marilyn. Sesja 6 tygodni przed śmiercią

TOK FM PREMIUM