Siwiec w TOK FM: czas gra na korzyść SLD. To partia zawodowców [WIDEO]

- Ruch Palikota składa się z debiutantów. A my jesteśmy ugrupowaniem zawodowców - mówił w TOK FM Marek Siwiec - Polityka sprowadza się nie tylko do widowiskowości. Trzeba coś napisać, zrobić, wynegocjować - taka jest rzeczywistość parlamentarna. Czas będzie grał na naszą korzyść. Pogłoski o naszej śmierci są przesadzone - uważa europoseł SLD, który zadeklarował, że będzie współpracował z ugrupowaniem Janusza Palikota. Ma to pomóc odbudować lewicę.

Sojusz SLD z Ruchem Palikota zaszkodzi ugrupowaniu Millera? - Jesteśmy partią, która musi zredefiniować swoje działania. Inaczej jest jak się ma 50 posłów, a inaczej jak się ma dwudziestu kilku. Trzeba wybrać priorytety i sformułować lewicowość - mówił w Poranku Radia TOK FM Marek Siwiec, eurodeputowany SLD.

Przyznał jednak, że Janusz Palikot jest bardziej sugestywny i dosadny. - Ale Ruch Palikota składa się z debiutantów. Ale my jesteśmy ugrupowaniem zawodowców. Polityka sprowadza się nie tylko do widowiskowości, trzeba coś napisać, zrobić, wynegocjować - taka jest rzeczywistość parlamentarna. Czas będzie grał na naszą korzyść. Pogłoski o naszej śmierci są przesadzone - uważa polityk SLD. - Bardzo różne osoby zdecydowały się współpracować z Ruchem Palikota - jak ja czy Joanna Senyszyn - co ma pomóc w budowaniu silnej lewicy.

Senyszyn w TOK FM: jestem matką idei Palikota.

Kwaśniewski to freestylowiec

Za głównego twórcę porozumienia między partiami uznaje się byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. - On ma pewien komfort. To freestylowiec, któremu wolno wszystko. Od kawałków tej mądrości się dystansuję. Kwaśniewski potrafi sprowokować i zostawia z tym nas. A to ja muszę pojechać do Konina czy Ostrzeszowa, rozmawiać z ludźmi i odpowiadać na pytania, co dalej z lewicą - mówił europoseł SLD.

Co z lekami po nowym roku?

- Nie można kontaktować się ze społeczeństwem w sprawie leków za pomocą obwieszczeń. Refundacja leków dotyczy milionów osób - mówił w Poranku Radia TOK FM Marek Siwiec, eurodeputowany SLD. Siwiec uważa, że "piarowski rząd Platformy" dał plamę w tej kwestii.

Dziś w samo południe z listy leków refundowanych tłumaczyć się będzie minister Bartosz Arłukowicz. (Transmisja o godz. 12 w TOK FM).

"Chleb podrożał, ale lokomotywy staniały..." Eksperci o nowej liście leków

Nowy album zdjęć seksownej Marilyn. Sesja 6 tygodni przed śmiercią

DOSTĘP PREMIUM