Ujazdowski w TOK FM: Premier płaci za przerobienie rządu w przedsiębiorstwo reklamowe [WIDEO]

- W świecie realnym PO jest formacją antywolnościową. Nie ma wrażliwości wolnościowej w tej ekipie - mówił w Poranku Radia TOK FM Kazimierz Michał Ujazdowski, były minister kultury i dziedzictwa narodowego. - Dlatego ACTA nie jest przypadkiem - dodał poseł PiS. Jego zdaniem ?Donald Tusk płaci cenę za przerobienie rządu w przedsiębiorstwo reklamowe i za oderwanie prac rządu od kryteriów merytorycznych?.

- Czy PiS ma poczucie déja vu? - pytał swojego gościa Jan Wróbel. I wyjaśniał: - Rząd polski ogranicza wolność obywateli, i to nie rząd PiS, a PO. - Bo w świecie realnym, a nie przedstawionym, to PO jest formacją antywolnościową, dlatego ACTA nie jest przypadkiem - odpowiadał poseł Ujazdowski. I podawał przykład: - Latem ubiegłego roku Sejm, pod presją PO, przeprowadził ustawę o systemie informacji oświatowej, która pozwala na gromadzenie danych indywidualnych o super wrażliwym charakterze, w przymusowym systemie informatycznym, bez zgody rodziców. To jest jeden z przykładów uderzenia w prawo do prywatności, przy pełnej świadomości, że się w to prawo uderza - podkreślał poranny gość TOK FM. I ubolewał: - Przy protestach organizacji pozarządowych te ustawy przepchnięto.

Poseł upomina się o kwiaciarki

- Nie wierzę, że ACTA jest przypadkiem, dlatego, że nie ma wrażliwości wolnościowej w tej ekipie - przekonywał poseł PiS. - Wręcz mogę wskazać na cały szereg decyzji o charakterze antywolnościowym - zapewniał Ujazdowski. I przypomniał o przepisie wprowadzającym do Kodeksu Wykroczeń handel kwiatami na ulicach. - Te starsze panie, które handlują kwiatami na Placu Zbawiciela wg PO miały być sprawcami wykroczeń. Nie wierzę w to, żeby to był wypadek przy pracy - oburzał się Kazimierz Ujazdowski.

Premier płaci za PR

- Donald Tusk płaci cenę za przerobienie rządu w przedsiębiorstwo reklamowe i za oderwanie prac rządu od kryteriów merytorycznych - podkreślał b. minister kultury. - Tylko tym można wytłumaczyć fakt, że dopiero w ostatnim momencie ministrowie dowiadują się, nad czym pracują - mówił Kazimierz Michał Ujazdowski w Poranku TOK FM.

ACTA wyjdzie bokiem twórcom. Przecież bez internetu nie są popularni [BLOG NA TOKFM.PL]>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM