Ziobro: natychmiast w Sejmie odrzućmy ACTA. Poseł PO: skrajny cynizm

Solidarna Polska chce, by premier złożył umowę ratyfikującą ACTA u Marszałka Sejmu, a Sejm na fali negatywnych emocji społecznych do tego dokumentu wspólnie ją odrzucił. To zamknie sprawę raz na zawsze - mówi Zbigniew Ziobro. - Nie chcemy, by gdzieś cichaczem, nocą, gdy emocje nieco wygasną Donald Tusk, przez przypadek wysłał ustawę ratyfikacyjną, która zostanie dziwnym trafem przyjęta przez Sejm i sprawy pójdą w zupełnie innym kierunku niż dzisiaj to Donald Tusk deklaruje - mówi lider Solidarnej Polski

Pozostałe sejmowe kluby są sceptyczne wobec tego pomysłu. Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości powątpiewa w rozwiązania proponowane przez jego dawnych partyjnych kolegów.- Nie wiem, czy to jest najlepszy pomysł, bo jeszcze - nie daj Bóg - pokusa w koalicji zwycięży i ACTA zostanie dziwnym trafem przyjęte - mówi rzecznik PiS. - Może lepiej Parlament Europejski, który będzie zajmował się sprawą niech tę sprawę odrzuci i będziemy mieć z głowy - dodaje.

Jakoś w debatach nie uczestniczą

Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej także jest przeciwny pomysłowi szybkiego odrzucenia przypomina, że wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się konferencja dotycząca wolności w internecie, a liderów Solidarnej Polski na niej nie było. - Jakoś ignorują kompletnie tego typu wydarzenia. Wychodzi skrajny cynizm, wynikający z faktu, że chcą istnieć w mediach, a nie rozwiązać ten problem - mówi poseł Olszewski.

Sejm to za mało

SLD chce, by Parlament Europejski odrzucił umowę ACTA, uważają, że samo odrzucenie jej przez Sejm nic nie da. Ruch Palikota uważa, że najpewniejszą metodą jest odrzucenie tej umowy w referendum przeprowadzonym w siedmiu krajach Unii Europejskiej.

Migalski: Posłowie nie wiedzą za czym głosują. Głosowałem za ACTA

- Jak słyszę takie pomysły pana eurodeputowanego Ziobry to się obawiam, że znowu mu się coś pomyli, tak jak mu się raz już pomyliło w Parlamencie Europejskim i jego koledzy znowu nie zagłosują jak należy, czyli na przykład zagłosują za ACTA - mówi Andrzej Rozenek. - Jeżeli dojdzie do referendum w krajach Unii to ACTA nie będzie nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej - dodaje.

ACTA: o co w tym chodzi i pełny tekst umowy [CZYTAJ]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM