Napieralski w TOK FM: Polacy powiedzą "sprawdzam" Palikotowi

- Polacy za chwilę powiedzą Januszowi Palikotowi "sprawdzam" z tych haseł, o których mówił dużo przed wyborami - mówił w "Poranku TOK FM" Grzegorz Napieralski. Były przewodniczący SLD dodał też: - Za chwilę Palikot będzie musiał pokazać, jakim zapleczem dysponuje, i zobaczymy pustkę.
Zobacz wideo

SLD w sondażach wciąż plasuje się za Ruchem Palikota. - Czym pokonacie Palikota? - pytał swojego gościa Jan Wróbel. - W jednym sondażu jest o jeden punkt więcej, w innych sondażach jest za SLD czy równo z SLD - odpowiadał Grzegorz Napieralski. I apelował, żeby nie przejmować się sondażami, bo rzeczywistość wygląda inaczej.

- Za chwilę Polacy powiedzą Januszowi Palikotowi "sprawdzam" z tych haseł, o których mówił dużo przed wyborami - przekonywał Napieralski. I wyliczał: - Mówił o rozdziale państwa od Kościoła, a nic w tej materii się nie dzieje. Sama marihuana to za mało. Dlaczego popiera reformę emerytalną Donalda Tuska i chce podniesienia wieku emerytalnego, to przecież nie jest lewicowy postulat. Jeżeli mówi, że chce być lewicą, to powinien współpracować ze związkami zawodowymi, a nie chce się z nimi spotykać - oburzał się poranny gość TOK FM.

"Palikot będzie musiał pokazać zaplecze, a tam pustka"

Grzegorz Napieralski przypominał, że podczas kampanii wyborczej musiał pokazać, kim obsadzi stanowiska ministrów finansów, gospodarki czy zdrowia. - SLD pokazało sztab ludzi. Za chwilę Janusz Palikot będzie musiał pokazać, jakie ma zaplecze, kim dysponuje - mówił poseł SLD. I apelował: - Zapytajmy Palikota, niech pokaże ekspertów, którzy mogą zasiadać na fotelach ministerialnych, i zobaczymy pustkę, zobaczymy problem.

- Ta otoczka nowości, świeżości, jaką ma Janusz Palikot, może prysnąć - ostrzegał Grzegorz Napieralski.

DOSTĘP PREMIUM