Dziennikarka kontra Brudziński: pan powtarza swoje bezsensowne ataki na Kopaczową...

Zaczęło się od pytania o ekshumację, skończyło na słownej przepychance. - Kopacz mówiła ordynarne kłamstwa - oskarżał Joachim Brudziński z PiS wracając do sprawy zachowania byłej minister zdrowia po katastrofie smoleńskiej. - No już naprawdę. Międlimy te bezsensowne ataki tyle czasu... - skomentowała Dominika Wielowieyska, prowadząca Poranek Radia TOK FM.

Wczoraj odbyła się ekshumacja zwłok Przemysława Gosiewskiego . Dziś o świcie rozpoczęła się ekshumacja Janusza Kurtyki zarządzona przez Prokuraturę Wojskową, mimo sprzeciwu Zuzanny Kurtyki . - Czy prokuratura słusznie podjęła decyzję o ekshumacji? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - Tego nie wiem. Nie wiem, jakie były ostateczne przesłanki. Wiem za to, że jest bardzo wiele wątpliwości, wiem, że jest zero współpracy między prokuraturą polską a rosyjską, wiem, że kłamstwem okazały się te wszystkie zapewnienia, które z mównicy sejmowej wypowiadała Ewa Kopacz - odpowiedział Joachim Brudziński. - Pani Ewa Kopacz powiedziała, kłamiąc, że polscy patomorfolodzy stanęli ramię przy ramieniu przy patomorfologach rosyjskich i że przeprowadzono sekcję zwłok bardzo rzetelnie i dokładnie. Okazało się, że to było ordynarne kłamstwo - oskarżał poseł PiS.

"Bardzo się pani pobudziła w obronie minister..."

Zobacz fragment rozmowy o Ewie Kopacz:

- Mówimy nie na temat, bo ja pytam o opinię na temat decyzji prokuratury, a pan powtarza swoje bezsensowne ataki na Kopaczową - przerwała mu Wielowieyska.

- Bezsensowne? - zdziwił się Brudziński.

 

- No, bezsensowne, bo ona tam siedziała, wspomagała te rodziny...

 

- Bardzo się pani pobudziła w obronie pani minister Kopacz...

 

- No już naprawdę, międlimy to tyle czasu... - westchnęła dziennikarka.

 

- Pani pyta, ja odpowiadam - odciął się Brudziński. - Skoro prokuratura podjęła decyzję o ekshumacji, to między innymi dlatego, że ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz nakłamała opinii publicznej. Nie było żadnych sekcji zwłok - mówił poseł PiS. - Jest bardzo dużo wątpliwości medycznych, nie znamy prawdziwych przyczyn zgonu. Wiemy jedno, jeżeli chodzi o Przemysława Gosiewskiego w dokumentacji medycznej przedstawionej rodzinie nie zgadza się nic, to jest absolutny skandal - argumentował. Zdaniem Brudzińskiego "chociażby z tego powodu" decyzja prokuratury o ekshumacji była dobra.

Zobacz całą rozmowę:

Troje uczniów żydowskiej szkoły we Francji zastrzelonych. To trzeci atak [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM