Nowak o autostradach: Wolałbym się nie dzielić przeczuciami, nie chcę wywoływać złych emocji

Sławomir Nowak zapowiada, że o stanie autostrad na Euro 2012 szczegółowo wypowie się na początku maja. - A teraz jakie ma pan przeczucia? - pytała w TOK FM Janina Paradowska. - Wolałbym się swoimi przeczuciami nie dzielić, bo też nie chcę wywoływać niepotrzebnych złych emocji - odpowiedział minister transportu.

- Mamy już w 100 proc. przygotowane plany transportowe lotnicze, kolejowe i drogowe - zapewniał w TOK FM minister transportu Sławomir Nowak. - Oczywiście nie wszystko się udało, o czym szczerze mówię - przyznał.

Jak oceniał minister, stan zaawansowania prac na A1 pozostawia "wiele do życzenia". - Jestem niezadowolony z prac na tym odcinku. Będę interweniował u irlandzkiego ministra transportu, bo to irlandzkie firmy budują ten odcinek - zapowiedział. - Na odcinku A2 jest szansa, ten postęp jest bardzo duży, widać tę mobilizację - chwalił minister.

Jednocześnie zaznaczył, że w pełni kompetentnej informacji na temat stanu dróg na Euro 2012, w tym czy A2 będzie przejezdna, udzieli dopiero na początku maja. - A teraz jakie ma pan przeczucia? - Wolałbym się swoimi przeczuciami nie dzielić, bo też nie chcę wywoływać niepotrzebnych złych emocji - odpowiedział minister transportu.

Wzrost ruchu na drogach mniejszy niż w długi weekend

Według prognozy spółki PL.2012 wzrost ruchu na drogach będzie nie większy niż 10 proc., zatem mniej niż z okazji długiego weekendu. Większość kibiców ma przylecieć samolotami i przyjechać pociągami. A z tymi, według ministra, nie powinno być kłopotów. Jak mówił, zakontraktowano kilkadziesiąt specjalnych pociągów, przy okazji meczów będą podstawiane dodatkowe składy, a od czerwca wzrośnie liczba połączeń między miastami gospodarzami. - Mamy dużą rezerwę składów. Nie spodziewam się jakichś kłopotów w tym względzie - podkreślił minister.

- Lotniska są przygotowane bardzo dobrze, mamy nowe terminale w Gdańsku, we Wrocławiu, w Rzeszowie, za chwile otwieramy w Poznaniu. Do tego za chwilę czynne będzie połączenie między Warszawą Śródmieściem przez Służewiec do Okęcia. Pierwsza po wojnie nowa linia zbudowana na Okęcie - chwalił Sławomir Nowak.

Zobacz całą rozmowę:

Poranek Radia TOK FM. Zobacz rozmowy [WIDEO]

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM