Neumann w TOK FM: Nikt nie odważy się protestować w czasie Euro 2012

- Wszyscy próbują wykorzystać Euro 2012 do wzmocnienia swojej pozycji negocjacyjnej, ale nie wierzę, żeby ktokolwiek odważył się protestować w czasie mistrzostw - Sławomir Neumann, poseł PO, komentował w TOK FM zapowiedź protestów "Solidarności" w czerwcu. - Euro to święto nas wszystkich.

Przed Sejmem trwa protest NSZZ "Solidarność" przeciw rządowym propozycjom podniesienia wieku emerytalnego. Związek zapowiada dalsze protesty, łącznie z zablokowaniem Warszawy w trakcie Euro 2012. - Myślę, że "Solidarność" nie będzie protestowała na Euro ani nikt inny nie będzie psuł tego święta. Polacy nie pozwolą nikomu protestować, bo to jest jednak święto dla nas wszystkich - uspokajał w TOK FM Sławomir Neumann, przewodniczący komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego.

Poseł PO tłumaczył, że wszystkie strony próbują wykorzystać Euro 2012 do wzmocnienia swojej pozycji negocjacyjnej. - Jestem przekonany, że zdrowy rozsądek zwycięży nawet u tych najbardziej zapalczywych. Nie wierzę w to, żeby ktokolwiek odważył się protestować w czasie Euro - przekonywał Neumann.

"Trzeba rozmawiać, a nie blokować"

- "Solidarność" złożyła panu premierowi kilka swoich propozycji. Musimy na nie spojrzeć spokojnie i chłodno. Jeśli będą to sensowne rozwiązania, to możemy o nich rozmawiać - mówił przewodniczący komisji zajmującej się reformą emerytalną.

I dodał: - To jest jakaś metoda dialogu, a nie protesty i blokowanie ulic, bo to bardziej szkodzi mieszkańcom Warszawy i kibicom, którzy przyjadą, niż nam.

Zmiany w emeryturach zostaną jutro uchwalone, a Palikot zachował się jak zawsze

- Rozumiem, że zmiany w systemie emerytalnym zostaną jutro uchwalone? - pytała swojego gościa Janina Paradowska. - Jestem przekonany, że tak - odpowiedział poranny gość TOK FM. - U Palikota nie zarządzono dyscypliny - przypomniała red. Paradowska. - Nie pierwszy raz zachowanie Janusza Palikota jest niedookreślone. Jeżeli ktoś zapowiadał wcześniej, że będzie popierał, potem mówi, że nie popiera, a potem, że znowu poprze, a na końcu oznajmia: "właściwie nie wiemy, co zrobimy. Każdy robi, co chce", to takie niedookreślenie jest na rękę Januszowi Palikotowi, który jeszcze nie ocenił, co mu się bardziej opłaca - mówił Sławomir Neumann w TOK FM. I podsumował: - Taki urok polityki.

Plakaty, rysunki, zaproszenia - Andrzej Czeczot dla TOK FM >>

TOK FM PREMIUM