Znawca protokołu: Obama przeprosił wystarczająco
Dziś opublikowano odpowiedź Baracka Obamy na list Bronisława Komorowskiego ws. użycia przez prezydenta USA określenia "polskie obozy śmierci".
Prezydent wyraża żal, że do pomyłki doszło. Zobacz dokument>>
Dr Janusz Sibora, historyk i specjalista ds. protokołu dyplomatycznego z Uniwersytetu Gdańskiego tłumaczył w programie "Nisza", że list jest bardzo staranie napisany i zawiera wszystkie element przeprosin, które powinien zawierać. - Wyrażenie żalu, wzięcie na siebie odpowiedzialności, próba naprawienia i w końcowej części zapewnienie, że jesteśmy sojusznikami. Z punktu widzenia elementów, które składają się na przeprosiny jest w porządku - mówił Sibora w programie Jakuba Janiszewskiego.
Dyplomacja to mówienie brzydkich rzeczy ładnym językiem [BLOG]
Komentował też oczekiwania, że prezydent Barack Obama przeprosi podczas publicznego wystąpienia. - Odrzućmy emocje, było ich już zbyt dużo. W konwencji dyplomatycznej list to wystarczająca forma - mówił znawca protokołu dyplomatycznego.
Sikorski zaprasza pracowników Obamy na doszkalanie>>
Podkreślił, że wymiana listów między głowami państw to bardzo wysoki poziom komunikacji. - Forma pisemna stoi wyżej od formy ustnej - podkreślił ekspert. Jego zdaniem oczekiwania, że Obama przeprosi słownie, nie powinny być formułowane.
Fotografia-ikona. I jej bohaterka 40 lat później [ZDJĘCIA AP] >>
-
Próbowali zakłócić pokaz "Zielonej granicy". "Grupa chuliganów z wicemarszałkiem województwa"
-
Awantura z Polską to temat numer jeden w Ukrainie. Obrywa się też Zełenskiemu
-
Orgia z seks workerem na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Kuria zabrała głos
-
Księża zorganizowali imprezę z męską prostytutką. Interweniowało pogotowie i policja
-
Łódzka odsłona afery wizowej. Szczerba o "załatwiaczach". "To nas przeraziło"
- Zaskakująca reakcja Mariusza Kamińskiego na atak na Borysa Budkę w Katowicach
- PiS przeszarżował z hejtem na "Zieloną Granicę"? "Potworna, prymitywna manipulacja"
- Rozpierducha. I podłość, czyli Duda - prezydent niektórych Polaków [629. Lista Przebojów TOK FM]
- Trójkąt polsko - ukraińsko - niderlandzki. Multikulturową układankę otwiera Jerzy Nemirycz
- Płonie sala weselna w Pruszkowie. Pożar wybuchł w trakcie imprezy