"Kibice rosyjscy! Witamy was serdecznie, ale..." - Wielowieyska apeluje

- Witamy was bardzo serdecznie, drodzy rosyjscy kibice, ale bardzo was prosimy, abyście nie prowokowali. Dlatego, że sierp i młot kojarzy nam się jednoznacznie. Jesteście u nas i warto byłoby wziąć pod uwagę nasze uczucia - apelowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska

Od kilku dni sporo komentarzy w sprawie dzisiejszego przemarszu kibiców rosyjskich i ewentualnego wykorzystywania przez nich symboli komunizmu.

Dominika Wielowieyska w przeglądzie prasy w Poranku Radia TOK FM cytowała Rafała Zasunia z "Gazety Wyborczej", który pisze: "Komunizm jako ideologia jest martwy (...), niestety nie da się tego samego powiedzieć o faszyzmie, bandyci spod znaku swastyki biją ludzi o innym kolorze skóry także w Polsce".

- To prawda, ideologia faszystowska jest silniej obecna - zgodziła się dziennikarka. - Co nie znaczy, że komunistyczna zamarła, istnieje w skansenach jak Korea Północna, ale też pobrzmiewa w niektórych pismach lewackich intelektualistów. I to jest niebezpieczne - komentowała. Zdaniem Wielowieyskiej jedynym dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zaapelowanie do kibiców rosyjskich, aby tych symboli nie używali.

- Witamy was bardzo serdecznie, drodzy rosyjscy kibice, ale bardzo was prosimy, abyście nie prowokowali, dlatego, że sierp i młot kojarzy nam się jednoznacznie. Jesteście u nas i warto byłoby wziąć pod uwagę nasze uczucia - mówiła. - Myślę, że przywódcy kibiców rosyjskich dobrze to rozumieją i wezmą to pod uwagę - jest przekonana prowadząca Poranek.

Rosjanie do Polaków: Nie zakazujcie, bo będzie czerwony protest >>

Femen pod Stadionem Narodowym. Zdecydowana reakcja ochroniarzy [ZDJĘCIA] >

DOSTĘP PREMIUM