Stadion Narodowy imienia Kazimierza Górskiego. "Jeszcze w trakcie EURO"

Jutro sejmowa komisja sportu będzie dyskutowała nad uchwałą w tej sprawie. Jak dowiaduje się Radio TOK FM, szef komisji Ireneusz Raś z Platformy Obywatelskiej chce, by imię najwybitniejszego polskiego trenera związać na stałe ze Stadionem Narodowym jeszcze w trakcie rozgrywek EURO.

- Rozmawiałem już o tym z członkami Fundacji Kazimierza Górskiego oraz członkami prezydium komisji i wprowadzę taki punkt pod obrady komisji. Tak, żeby to w sposób uroczysty, mam nadzieję, za dwa tygodnie w Sejmie postawić i uhonorować w ten sposób tego wielkiego polskiego trenera, który budzi wiele pozytywnych emocji - mówi szef komisji sportu.

Trener Kazimierz Górski doprowadził między innymi do zwycięstwa Polaków w igrzyskach olimpijskich w 1972 roku, a także do zdobycia srebrnego medalu na mistrzostwach świata w piłce nożnej w roku 1974.

- Trudno znaleźć lepszy symbol. Ten człowiek po raz pierwszy dokonał takich rzeczy w polskim futbolu, że o naszych piłkarzach dowiedział się cały świat - mówi poseł Raś.

Raś liczy na to, że nadanie Stadionowi Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego poprą bez wyjątku wszystkie partie polityczne.

Sprawa patrona Stadionu Narodowego to główny cel Fundacji Kazimierza Górskiego. Działa w niej były prezes PZPN Michał Listkiewicz, dzięki któremu udało się zorganizować w Polsce EURO 2012. Ireneusz Raś chce nadaniem nazwy Stadionowi Narodowemu uhonorować także Michała Listkiewicza.

"Zimna Wódka! Gola!" Oto najgorsza drużyna w Polsce [FOTO]

TOK FM PREMIUM