Materna: idiotę radnego wsadziłbym do więzienia. Jest cyniczny albo upośledzony

- Takich ludzi trzeba się strzec. To są podjudzacze - mówił Krzysztof Materna w TOK FM, komentując wypowiedź stołecznego radnego, który na Twitterze napisał, że zadymiarze walczyli z Rosjanami ?o honor Polski?. - I mam pretensje do mediów, że dają się takim idiotom prowokować - stwierdził.

Wczoraj podczas przejścia Rosjan przez most Poniatowskiego doszło do zadymy sprowokowanej przez polskich pseudokibiców . Zatrzymano ponad 150 osób, byli ranni, a na bijatyka zagościła w serwisach na całym świecie.

Maciej Maciejowski, radny Warszawy z PiS, na Twitterze napisał dziś: "Żałuję, że policja nie zabroniła marszu Rosjan i honoru Polski musieli bronić 'kibole'. Brawo dla nich! Nie dajmy sobie pluć w twarz". - Ja tego idiotę, co to napisał, tobym wsadził do więzienia. Ale nie ma takiego paragrafu, niestety - mówił dziś w Popołudniu Radia TOK FM Krzysztof Materna.

Warszawski radny - o ironio - jest jednym z wolontariuszy, którzy mają pilnować porządku na stadionie podczas Euro. Więcej o radnym i jego wcześniejszych wpisach ("Komorowski, pajacu") przeczytasz TUTAJ.

- Ja mam honor w zupełnie innym miejscu niż on - dodał gość Grzegorza Chlasty. - Mam nadzieję, że to jest margines, ale takich ludzi trzeba się strzec. To są podjudzacze. I mam pretensje do mediów, że dają się takim idiotom prowokować - stwierdził.

- Nie powinienem mówić "idiota", bo to jest stopień upośledzenia - zastanowił się chwilę Materna - Ale albo on jest upośledzony, albo to jest krańcowy cynik, który myśli, że zdobędzie na tym polityczny kapitał. Takich ludzi się boję, wystrzegam i chciałbym być od nich odizolowany - podsumował Materna.

Satyryk, aktor i reżyser skrytykował też wypowiedzi dotyczące składu polskiej reprezentacji w czasie sobotniego meczu z Czechami. Jego zdaniem najlepiej swoich piłkarzy zna trener Franciszek Smuda i to on ma prawo zdecydować, kto zagra, a kto nie.

Zadymy i bijatyki podczas przemarszu rosyjskich kibiców [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM